banner864

Deliller Erdoğan'ın hukuk danışmanını ikna etmedi 10 Ekim 2013, 17:38

Balyoz delilleri, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın hukuk danışmanı Prof. Dr. İzzet Özgenç'i bile ikna edemedi. Özgenç, Yargıtay'a dosyadaki delillerle ilgili bir rapor sundu. Özgenç, raporda "Tüm deliller gerçek olsa dahi bir darbe teşebbüsünden söz edilemez" ifadelerini kullandı.
Balyoz Davası'nın dijital delilleri, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın hukuk danışmanı Prof. Dr. İzzet Özgenç'i bile ikna edemedi.

Oda TV'nin haberine göre Özgenç, Tümamiral Caner Bener'in avukatı Abdullah Alp Arslankurt'un talebi üzerine Balyoz delilleri ile ilgili bir rapor hazırladı. Rapor, karar öncesinde Yargıtay 9. Ceza Dairesi'ne sunuldu. Raporda, delillerin hüküm kurmaya yeterli olmadığı belirtildi.

Prof. Dr. Özgenç, 46 sayfalık raporda, deliller gerçek olsa dahi bir darbe teşebbüsünden söz edilemeyeceğini ifade etti. Özgenç, "suç işlemek için anlaşma" suçlamasının yöneltilebileceğini, bu durumda da sanıklara hapis cezası verilemeyeceğini kaydetti.

Özgenç, Erdoğan'ın hukuk danışmanı olarak biliniyor. İzzet Özgenç, Türk Ceza Kanunu'nda 2005'te yapılan değişikliğin mimarlarından kabul ediliyor.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ataturk1 :

akp'deki catlak gun gectikce daha da buyumektedir, biz dedikki eger ordu darbe yapmak isteseydi bunu kimse durduramazdi ama akp bu davalarin sahte delillere dayandirilarak yurutulmesini uygun gormustur, sucsuz yurtseverleri akp ideolojisinde olmadigi icin hapise attirmistir ki bu vatan hainligidir cunku hapse atilan kisiler turkiye'nin bagimsizligini savunmuslardir, akp bu ideolojiyi yargilamistir!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar