banner864

Demirel'in evi ziyaretçi akınına uğradı 18 Haziran 2015, 16:37

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Güniz Sokaktaki evi ziyaretçi akınına uğradı. Siyasetçiler ve vatandaşlar Güniz Sokağı bir an olsun boş bırakmadı.
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Güniz Sokaktaki evi ziyaretçi akınına uğradı. Siyasetçiler ve vatandaşlar Güniz Sokağı bir an olsun boş bırakmadı.

Vefatının ardından Süleyman Demirel’in adıyla özdeşleşen Ankara'daki Güniz Sokak ziyaretçi akınına uğradı.

Taziyeleri Şevket Demirel’in kızı Nihan Demirel Atasagun, Demirel'in akrabası CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, yakın arkadaşı Mehmet Haberal ve Demirel'in doktoru Aylin Cesur kabul etti.

Demirel’in vefat ettiği hastanenin yanı sıra Güniz Sokak’ta açılan taziye defterine yazı yazmak için vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Demirel’in komşuları arasında da hüzün vardı. Bazıları gözyaşlarına hakim olamadı.

Güniz Sokağa ilk gidenler; TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Eski Meclis Başkanvekili Hasan Kormazcan, Vatan Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Eski Savunma Bakanı Barlas Doğu, Recai Kutan, eski bakanlar Namık Kemal Zeybek, İstemihan Talay, Necmettin Cevheri, Ali Coşkun, Abdülkadir Aksu, Köksal Toptan ve Hikmet Sami Türk oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, sendika başkanları, çok sayıda milletvekili de Güniz Sokak’a giderek taziyede bulundu.

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass'da, Demirel’in ABD başkanlarıyla fotoğrafını Instagram’da yayımladı.

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar