banner864

Demirel’den paket uyarısı: 'Millet bilincimiz ortadan kalkar' 05 Ekim 2013, 11:03

Devletin henüz Türkçe eğitimin bile altından kalkamadığını belirten 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 'demokratikleşme paketi'nin reform içermediğini Türkiye'yi geriye götürdüğünü söyledi
AYDINLIK/ ANKARA

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ve içinde Kürtçe eğitimin de yer aldığı demokratikleşme paketine sert tepki gösterdiği ortaya çıktı. Demirel, "demokratikleşme paketi" konusundaki görüşlerini, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan ile paylaşırken, “Burada reform diye sunduğu tek şey var, millet bilincini ortadan kaldıracak Andımız'ı yasaklamak” dedi.
Demirel’i önceki gün ziyaret eden Türkkan, görüşmenin ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı.

'Devlet Türkçe eğitimin altından kalkamıyor'
Türkan, Demirel’in Erdoğan’ın açıkladığı demokratikleşme paketi için genel olarak bir reform içermediğini, aksine Türkiye'yi geriye götürme çabası olduğunu ifade ettiğini bildirdi. Türkan, Demirel’in paketi “Romanlar'a okul açmak mıdır reform, W ve Q harflerini alfabeye dahil etmek midir reform, devlet halen Türkçe eğitimin altından kalkamaz iken Kürtçe özel okul açmak mıdır reform? Burada reform diye sunduğu tek şey var, millet bilincini ortadan kaldıracak Andımız’ı yasaklamak” dediğini aktardı.  
Etiketler

Yorumlar

kerem anafartalar :

ne mutlu türküm diyene

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder