banner864

Demirtaş açıkladı: Bu noktadan sonra CHP ile yollarımızı ayırdık 10 Temmuz 2014, 12:37

HDP'nin Eş Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Köşk seçmi ile ilgili konuştu. CHP'nin MHP ile ittifakını eleştiren Demirtaş, "CHP, milletvekili Rıza Türkmen'i aday gösterseydi desteklerdik" dedi.
HDP Eş Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, cumhrubaşkanlığı seçimi ile ilgili CHP'yi eleştirdi.

CHP'nin kendileri yerine MHP ile ittifakı seçerek sağa kaydığını söyleyen Demirtaş, "CHP milletvekili Rıza Türmen'i aday gösterseydi desteklerdik" dedi.

Demirtaş şöyle konuştu:

"Biz Kılıçdaroğlu ile buluştuğumuzda Rıza Türmen dahil kimsenin adı konuşulmadı. Bizimle yola çıkmaya hazır bir tavır olsaydı, Türmen ismi onlardan gelseydi biz HDP olarak destekleyecektik. Fakat biz böyle düşünürken onlar çok adayını belirlemiş. Meğer o gün toplantıyı yaparken zaten Ekmeleddin Bey isminde karar kılınmış. Bunun böyle olduğunu sonradan öğrendim. CHP’de bir değişim dönüşüme faydamız dokunabilir diye düşünmüştük. CHP’nin sağa savrulan tarafını dengeleriz diye ümit etmiştik. Ama onlar MHP'yi tercih etti. Bu noktadan sonra bizim CHP ile yollarımız ayrılmıştır. "

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Saban Capulcu :

chp'nin umurundaydi sanki. sen tayyip ile birliktesin. tayyip kimin omuzuna elini koyduysa cökertmistir ama kime omuz verdi ise onunla batacaktir.

kimsesiz :

ABD turkiye ye bir tas atti nekadar partili varsa onu cikarmaya calisiyor

abrek :

hikaye anlatmış..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar