banner864

Demirtaş ağzındaki baklayı çıkardı 03 Eylül 2014, 12:25

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ağzındaki baklayı çıkardı. Erdoğan'ın açılım sürecindeki muhataplığını bırakmayacağını belirten Demirtaş "PKK'nın IŞİD'e karşı savaştığını, Türkiye'nin de PKK'ya silah yardımı yapması gerektiğini" söyledi.
Meclis'te bir grup gazeteci ile sohpet eden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş çok tartışılacak sözler söyledi.

Demirtaş, AKP ile birlikte yürüttükleri çözüm süreci konusunda Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesine rağmen muhataplığı bırakmayacağını söyledi.

Genel seçimlerdeki barajın kalkması için Erdoğan'a baskılarını sürdüreceklerini belirten Demirtaş, sözü IŞİD ve PKK'ya getirdi.

Demirtaş, PKK'nın IŞİD'e karşı savaştığını vurguladıktan sonra "Türkiye'nin PKK'ya silah yardımı yapması gerektiğini" söyledi.

Açılım kapsamında Ekim ve kasım aylarında Meclis'te Terörle mücadele kanunu, ifade özgürlüğü ve Türk Ceza Kanununda değişiklikler yapılacağına dikkat çeken Demirtaş, bu sayede geri dönüşün önünün açılacağını da söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Emre ikan :

TSK mermi olarak,top atisi olarak,roket atisi olarak yapacak uzerine dusen yardimi her zaman, siz rahat olun, bu surec iyi oldu, butun sempatizanlar ifsa oldu, temizlik yapilirsa yarin birgun nasil yapilacagi da sekilleniyor boylece,,,

engin karagül :

tıpkı nasrettin hoca fıkrasında olduğu gibi türkiye için kendi bndiği dalı kessin diyorlar pkk gelsin sonrada o silahlarla bizim askerleri öldürsün komik çok komik

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar