banner864

Demirtaş: Bu olağanüstü bir durumdur 05 Kasım 2014, 14:16

HDP'den açılım süreciyle ilgili önemli açıklamalar geldi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, görüşmelerin durduğunu, bunun olağanüstü bir durum olduğunu söyledi. Açılımın bitmemesi için Hükümet'e çağrı yapan Demirtaş, "Açılım İmralı'da başladı, bitecekse İmralı'daki görüşmeyle biter" dedi.
HDP'den açılım süreciyle ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi.

HDP Eş Gneel Başkanı Selahattin Demirtaş, açılım görüşmelerinin durduğunu, bunun olağanüstü bir durum olduğunu söyledi.

İmralı Cezaevi'ne gitmek için başvurduklarını açıklayan Demirtaş, açılımın devamı için Hükümet'e çağrı yaptı. Parti olarak sürecin devam etmesini istediklerini aktaran Demirtaş, "çözüm süreci İmralı'da başladı, bitecekse oradaki görüşmeyle biter. Öcalan süreç 'bitti' demediği sürece bu süreç devam eder. Hükümet 'süreç bitti' demediği sürece de yine süreç devam eder. Erdoğan ve Öcalan iradelerini beyan ettikleri sürece de bu süreç devam edecek" diye konuştu.

Demirtaş, HDP'nin 6-7 Ekim için eylem çağrısını "Hem süreci hem Kobani'yi kurtaran en doğru hamle” olarak nitelendirdi, "Kobani düşseydi, Öcalan ve PKK süreci bitirildiğini açıklayacaktı. Süreç bitmemesi halkın Kobani'ye sahip çıkmasına borçludur" dedi.

Demirtaş, HDP'nin kapatılması konusundaki tartışmalara girmedi, "HDP kapatılacağına yönelik bir şey yok" diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

CENAP AYTEPE :

bi̇ri̇ni̇z türki̇yeyi̇ kana bulariz di̇yecek bi̇ri̇leri̇ni̇z hami̇le kizimizin yaninda eşi̇ni̇ vuracak sokağa çikin yakin yikin di̇yeceksi̇n sonra bariş di̇yeceksi̇n tekrar kan dökmek i̇çi̇n firsatmi i̇sti̇yorsun.seni̇n li̇deri̇n i̇mraliya geldi̇ği̇nde nasildi yi̇ne öyle bi̇r devlet olacak .yer artik .

CENAP AYTEPE :

kanli elleri̇n yüzünden ter geti̇ri̇yor seni̇nle anlaşan devlet bi̇zi̇m deği̇l.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder