banner864

Demirtaş “HDP'yi MİT kurdu“ haberini yalanlayamadı 03 Eylül 2014, 13:29

Aydınlık gazetesinde yayınlanan İmralı Tutanaklarında HDP'nin MİT tarafından kurulduğu ve devlet güvencesi altında olduğu ortaya çıkmıştı. HDP'den ilk tepki Selahattin Demirtaş'tan geldi. Haberi yalanlayamayan Demirtaş "başka yerlerde düzenlenmiş sanki" demekle yetindi.
Aydınlık gazetesinin yayınladığı İmralı tutanaklarında, Öcalan - MİT görüşmelerinde, HDP'nin kuruluşunun aşama aşama planlanıp hayata geçirildiği ortaya çıkmıştı.

Gazetedeki İmralı Tutanaklarına HDP'den tepki geldi. Ancak parti eş başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin MİT ile birlikte kurulduğu haberini yalanlamadı.

"Öcalan, İmralı görüşmelerinin kitaplaştırılarak yayınlanmasını istedi" diyen Demirtaş, gazetede yayınlanan tutanaklar için "başka yerlerde düzenlenmiş sanki" demekle yetindi.

Aydınlık Gazetesinin yayınladığı İmralı Tutanakları, İmralı ile yürütülen açılım görüşmelerini kamuoyunun bilgisine sunmuştu.


(ilgili haberimizi okumak için tıklayın)ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

gernas :

çok iyi kalpli bir devletimiz var.hem solcu hem sağcı partiler kurup vatandaşı zahmetten kurtarıyor.daha ne yapsın devlet?sizin adınıza düşünüp,sizin adınıza on türlü numara,filim çeviriyor....

Uskan Cemal :

Pkk ' yi de Mit kurmuştu.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder