banner864

Demirtaş için fezleke hazırlandı 29 Temmuz 2015, 18:18

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında fezleke hazırlandı. AKP’li Süleyman Soylu tarafından yapılan suç duyurusu üzerine hazırlanan fezleke Meclis Başkanlığı’na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı’na gönderildi. Öte yandan HDP grubu da milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması için Meclis Başkanlığı’na dilekçe verdi.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında savcılık fezlekesi hazırlandı. Fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

Demirtaş, 7 Haziran seçimi öncesinde “AKP’nin 3 bin 500 kişilik hile timi kurduğunu” iddia etmişti. AKP’li Soylu da bu iddiaları nedeniyle Demirtaş hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Bunun üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Başsavcılık, Demirtaş'ın "kanaat açıklama ve ifade hürriyeti sınırlarını aştığı" hükmüne vardı.

Başsavcılık, Demirtaş'ın üzerine atılı suçun yasal unsurlarının oluştuğu gerekçesi ile Anayasanın 83. Maddesine istinaden "dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulunulması"na karar verdi.

Demirtaş hakkında hazırlanan fezlekeye karşılık HDP de kendi dokunulmazlıklarının kaldırılması için Meclis Başkanlığı’na başvuruda bulundu.

HDP Grup başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken,  parlamentoya seslenerek dokunulmazlıklarımızı kaldıralım çağrısında bulundu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

portlek :

sucu: sandikta tayyip'i yenmek! gozler biraz daha portledi tayyip'in.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder