banner864

Demirtaş'tan son dakika koalisyon açıklaması 18 Haziran 2015, 12:52

"HDP'nin dışarıdan destek verdiği AKP-CHP koalisyonu" için partiler start verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, "koalisyon" çağrısı yaptı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AKP ile koalisyona yeşil ışık yaktı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da "AKP-CHP koalisyonuna dışarıdan destek vereceklerini" açıkladı
Davutoğlu "koalisyon" dedi, Kılıçdaroğlu, "olur" verdi, Demirtaş da dışarıdan destekleyeceklerini açıkladı.

Başbakan Davutoğlu, "Azınlık hükümeti yerine koalisyonu tercih edeceklerini" söyledi. "HDP'yle de görüşürüz" dedi.


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, il başkanları toplantıda konuştu. "Muhalefet partileriyle neden koalisyon yapamayacaklarını" gerekçelendirdi, AKP'yi işaret etti.

MHP’nin, HDP konusundaki tavrı ortada. Geriye kalan seçenekler de belli. Türkiye’yi düşüneceğiz. Seçeneklerin hepsini deneyeceğiz.
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş da AKP-CHP koalisyonunu destekleyeceklerini söyledi.Yorumlar

gultekin avni :

erken secim olursa emanet oylar geri cekilir. barisci kendine guvenli dili korumasi lazim. akpden nefret edenler oy verdi hdpye ama her an ucabilir o oylar. pkk nefreti daha ustundur bu ulkede. oylar geri cekilirse erken secim sonrasinda akp tek basina iktidar olursa daha da bir havalanir recep efendiyle avanesi.

abrek :

öyle işin başında "biz kesinlikle içerden ya da dısardan desteklemeyecegiz" deyip milletin oyunu devşirdin.. simdi bülbüle bagladın degil mi..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder