banner864

Demirtaş topu hükümete attı 09 Ekim 2014, 11:26

IŞİD'in Ayn El Arap'taki ilerleyişini bahane ederek ülke genelinde sokak eylemleri çağrısı yapan HDP'nin Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, topu hükümete attı. Demirtaş, "hükümetin tek bir mesajla olayları bitirebileceğini" söyledi.
"Hükümetin bir mesajı ile olaylar durur." Bu sözler Ayn El Arap protestosu için yurt çapında eylem kararı alan PKK'nın siyasi kanadı HDP'nin eş başkanı Selahattin Demirtaş'tan geldi.

Demirtaş ilk olarak "Şiddete misliyle karşılık verilir" diyen Efkan Ala'ya tepki gösterdi. Hürriyet Gazetesi'ne konuşan Demirtaş, "IŞİD'i durdurmak yerine IŞİD'e tepki gösterenlere 'Misliyle cevap vereceğiz' demek doğru değil" dedi.

"Başbakan ile görüşmemde alttan aldım, rica ettim" ifadelerini kullanan Demirtaş "Sokaklardaki şiddeti, bayrak ve Atatürk büstlerine saldırıları da doğru bulmadığını" belirtti.

Demirtaş "Hükümet, tek bir açıklama ile olayları durdurabilir. "IŞİD'in üstüne gideceğiz" denmesi bile barış havasını yeniden güçlendirir. Cumhurbaşkanı, Başbakan kendi yurttaşlarına pozitif mesajlar versin, biz de elimizden geleni yapalım" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ali :

'türkiye böylesine aciz ve yeteneksiz bir siyasi kadroyu iş başında görmedi' bunlara oy verenler kaos'a oy verdi. her gün her şey kötüye gidiyor bu iktidar ne dediyse tersini anlayın yalan dolan ve talan her tarafı sardı daha kötü günler halkı bekliyor... her gün yeni bir bela...işid'ı çıkardılar... yetmedi. şimdi hüda par mı hizbullah mı ne onu çıkarıyorlar çözüm dediler.. pkkyı şımartarak güçlendirerek bu günlere getirdiler al sana çözüm türkiye yanıyor hep yalan hep talan polis akp binalarını koruyor vatandaşı kim koruyacak hani sağduyu. hani devlet aklı kcklıları niye serbest bıraktılar kcklıları yakalayan polisleri istihbaratçıları niye tutukladılar. bu ihanet mi ahmaklık mı? bu günleri düşünemediler mi? akpye oy veren karanlığa oy verdi. ekonomide de her şey tersine gidiyor. babacan açıkladı hiçbir hedef tutmuyor enflasyon dolar fırlıyor işsizlik hiçbir dönemde bu kadar artmamıştı şimdi de suriyelilere iş için kimlik verilecekmiş

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder