banner864

Demirtaş'tan ortaklık teklifi 04 Eylül 2014, 17:42

Kurultay sonrası 6 oku yeniden yorumlamaya hazırlanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na HDP Eş Geneş Başkanı Selahattin Demirtaş'tan ortaklık teklifi geldi. Demitaş, kurultaydan sonra CHP'yle diyaloga hazır olduklarını söyledi.
"Kurultay sonrası 6 oku yeniden yorumlayacağız" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na HDP'den ittifak çağrısı geldi.

Yurt Gazetesi'ne röportaj veren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kurultay sonrası CHP ile diyaloga hazır olduklarını söyledi.

Demirtaş, "CHP sağa kırmaktan vazgeçip sola doğru ciddi politik değişiklikler gerçekleştirilirse 2015 seçimleri başka açılımlara gebe olabilir. Tabanın beklentisine hitap eden demokratik bir sıçrama yaşarsa CHP biz diyalog kurmaya ittifak demeyelim ama bazı mücadele alanlarını birlikte yükseltmeyle elbette ki hazırız. Sayın Kılıçdaroğlu ile bu çerçevede her zaman görüştük, görüşürüz." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da parti içindeki ulusalcıları "Statükonun temsilcisi" olmakla suçladı.

İsmet İnönü'ye "satükocu" diyen ve Kemalizmin ulus inşasını "sorunlu" olarak nitelendiren Mehmet Bekaroğlu'nu partiye üye yapılmasının ardından sürpriz bir isim daha kulislere yansıdı. Kılıçdaroğlu'nun eski devlet Bakanı Kemal Derviş'e teklif götürdüğü öğrenildi. Derviş parti yönetimine katılmayı kabul etmedi ancak üyeliğini aktifleştireceği belirtildi.

Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Antalya İl Başkanı Devrim Kök, Van İl Başkanı Cemal Şen’i de parti yönetimine alması bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Emre ikan :

2015 secimlerinde siz vatanseverlerin acilimini goreceksiniz, bakalim o zaman boyle rahat konusabilecekmisiniz...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar