banner864

Deniz Cora babasını son yolculuğuna uğurladı 12 Ekim 2013, 19:05

Balyoz davasındaki ağır hapis cezalarına kalbi dayanmayan Emekli Koramiral Deniz Cora'nın babası Mehmet Cora toprağa verildi. Mehmet Cora için Fenerbahçe Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. İki günlük cenaze izni alan Koramiral Cora babasıyla son kez vedalaştı. Törene, Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit ve Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele de katıldı.
 Balyoz hükümlüsü Emekli Koramiral Deniz Cora'nın babası Mehmet Cora için cenaze töreni düzenlendi. Balyoz davasında oğluna verilen 18 yıl hapis cezasının onanmasının ardından kalp krizi geçiren Mehmet Cora, son yolculuğuna uğurlandı.

Özen izinle cenazeye gelen Emekli Koramiral Cora, babasını son yolculuğuna uğurladı, taziyeleri kabul etti.

Fenerbahçe Camisi'nde düzenlenen törene, Askeri Casusluk davasında tutuksuz yargılanan Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit ve Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele katıldı.

Hükümlü komutanların yakınları da Cora ailesinin acısını paylaştı.

Emekli Koramiral Cora, önce babasının Fenerbahçe'deki evine, daha sonra cenaze namazının kılınacağı Fenerbahçe Camisi'ne geldi. Cora'ya Yargıtay'ın Balyoz kararları soruldu, ancak yanıt vermedi.

89 yaşında yaşımını yitiren Mehmet Cora, için ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cora'nın cenazesi Ümraniye Hekimbaşı Mezarlığı'nda toprağa verildi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

güzide aslan :

daha kaç kişi̇gurur duyduklari evlatlarinin üzüntüsünden, kahrindan ölecek....

Beyda Ersen :

Allah kurtarsın ,inşallah Adalet yerini bulur,Mehmet beyin evlat üzüntüsü ile vefatı gerçekten çok üzücü ,Allah sabırlar versin mekanı cennet olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder