banner864

Deniz Feneri Davası'nda önemli gelişme 25 Şubat 2014, 13:44

Yüzyılın soygun hareketi olarak adlandırılan Deniz Feneri e.V. davasıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yargıtay Ceza Genel Kurulu, sanıkların mal varlığına tedbir koydurmalarının ardından soruşturmadan çektirilen savcılar Nadi Türkarslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz'ü haklı buldu.
Deniz Feneri e.V. davasıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Yargıtay, yüzyılın soygun hareketi olarak tanımlanan Deniz Feneri davasından el çektirilen savcıları haklı buldu. Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Ankara Cumhuriyet savcıları Nadi Türkarslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz hakkında Yargıtay 11. Ceza Dairesi tarafından verilen beraat kararına asıl sanıkların yaptığı itirazı reddetti.

Karar oybirliği ile alındı. Kararla birlikte, savcıların, Deniz Feneri davasında yargılanan sanıkların mal varlıklarına evrakta tahrifat yaparak haksız şekilde tebdir koydukları suçlaması tamamen çöktü. Savcıların 3 yıl yürüttükleri soruşturmadan soruşturmayı tamamlayamadan alınmalarının yasal dayanağı kalmadı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararıyla "resmi evrakta sahtecilik" ve "görevi kötüye kullanmak" suçlarından Ankara Cumhuriyet savcıları Nadi Türkarslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz hakkında dava açılmış ve savcılar soruşturmadan çektirilmişti.
 
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder