banner864

Denizli'de böyle skandal görülmedi! 04 Şubat 2014, 19:00

Denizlispor taraftar grubu Yeşil Cephe Lideri Fatih Eroğlu'nın öldürülmesiyle ilgili tutuklanan 7 kişiden 5'i serbest bırakıldı. "Yeşil Cephe Taraftar" grubu şüphelilerin bırakılmasına tepki gösterdi.
Cinayet 30 Kasım günü Denizli Atatürk Stadı'nın yanında yaşındı. Yeşil Cephe'nin lideri Fatih Eroğlu, AKP'ye yakınlığı ile bilinen "57 Gençlik Taraftar Grubu" saldırısına uğradı. Pompalı tüfekle öldürüldü. Olaydan sonra "57 Gençlik Taraftar Grubu" lideri İ.S. ile 11 kişi tutuklandı.

Tahliye olan M.K.C. sosyal medya üzerinden tehdit mesajı yayınladı. M.K.C “Buradan beni sevmeyen, arkamdan iş çeviren herkese sesleniyorum: ölümün tadını tatmaya başlayın” yazdı.

Öte yandan, Yeşil Cephe'nin lideri Fatih Eroğlu’nun, vurulma anına ait görüntüler ortaya çıktı. Sopalar, baltalar, pompalı tüfekler elden ele dolaşıyor.

7 kamera kayıtta. Olay öncesi "57 Gençlik taraftar grubu" hazırlık yapıyor. Daha sonra grubunun lideri İ.S ve yanındakiler pompalı tüfekle karşı tarafa ateş açıyor. Görüntülerdeki kişilerin silahlarına mermi doldurup saldırdıkları görülüyor. Olay yerine gelen polisin eli sopalı ve silahlı gruba müdahale etmemesi dikkat çekti.

Daha sonra 57 Gençlik taraftar grubu dernek binasına giriyor. İ.S. ile E.Ş. polisle tartışıyor ve silahını teslim etmiyor. Güvenlik kamerası kayıtlarından polise, "‘Emniyet müdürü buraya gelecek’" dedikleri de anlaşılıyor.

İ.S'nin Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut ile çekilmiş fotoğrafı da ortaya çıktı. Dava da 2'si tutuklu 9'u tutuksuz olmak üzere 11 kişi yargılanıyor. İlk duruşma 27 Mart'ta görülecek.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder