banner864

Der Spiegel, cemaat'in İstanbul adayını açıkladı 01 Şubat 2014, 12:21

Der Spiegel’in internet sitesinde yer alan bir yazı, Erdoğan ve Gülen’in seçimde birbirlerine karşı oynayacağı kartlara dikkat çekti. Fethullah Gülen cemaatinin İstanbul’da Erdoğan’a karşı Mustafa Sarıgül’ü destekleyeceği öngörüsünde bulunan dergi, Erdoğan’ın Almanya ziyaretiyle ilgili de ilginç iddialarda bulundu.
Almanya’nın en çok okunan dergilerinden Der Spiegel’in dış politika yazarlarından Hasnain Kazim, “Berlin Ziyareti: Erdoğan Almanya’da seçim kampanyası yapıyor” başlıklı yazısında, Erdoğan ve Gülen arasında sertleşen kavgayı masaya yatırdı. “Erdoğan ve onun eski ‘yol göstericisi’ din adamı Fethullah Gülen açık bir iktidar savaşı yürütüyorlar” diyen Kazim, seçime doğru tarafların stratejik hamlelerine işaret etti. Kazim, “Gezi Direnişi ve 17 Aralık yolsuzluk operasyonu sonrasında belirsiz bir geleceği var” dediği Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı seçimi için tek bir oya bile muhtaç olduğunu yazdı.

‘Cemaat, Sarıgül’ü destekleyecek’
Yazının Cemaat’e ilişkin tespitlerinde ise Fethullah Gülen’in yerel seçimlerde Erdoğan’a karşı Mustafa Sarıgül’ü destekleyeceği öngörüsü yer aldı. Cemaat’in iktidar savaşında oynayacağı Sarıgül kartı için şu cümle kullanıldı:
“Gülen’in güçlü iletişim ağı şimdiye kadar AKP için güvenilir bir banka idi. Fakat Gülen şimdi, sembolik olarak önemli İstanbul’da muhalif CHP’nin adayını destekleyebileceğini ‘ince bir biçimde’ima ediyor.”

Aydınlık

Yorumlar

VATAN SAGOLSUN :

istanbul belediye secimlerinde "leke" birakilmamali,sayin sarigul derhal aciklama yapip,elinin tersiyle geri cevirmelidir bu cemaat oyununu

Kiliç ileri :

Ebedi önder Atatürk CHP yi ilerde karanlik emperyalist güçlere taşeronluk yapsin diye kurmadi arkadaşlar. YAZIK oluyor CHP gibi bir partiye Ben bu kadroda yokum yönüm MHP den tarafa.

Hamza Zenginli :

kiliclar cekildi, ok yaydan cikti, bundan sonra kimse kimsenin dostu olamaz artik. herkes basinin caresine baksin, gemisini kurtaran kaptan, en kestirme yol sirra kidem basmak, tabiki mümküniyati varsa.

Filiz Çakmak :

Uğur Mumcu kolay olunmuyor.Bakalım daha neler göreceğiz.

E.özaydin :

chp ye de mustafa sarigül ilr bir amerikan israel operasyonu yapilacak ,taseron nur cemmati olacak, bunun icin dögmeye basildi,

selim odan :

al takke ver külah.amerikada kim el öperse seçim onun.demekki fetonun seçimde bir oyunu vardı her zaman.rahmetli uğur mumuücu demişti zaten onlar günün birinde hem savcı hemde hakim olacaklardı demişti.

m.cenap aytepe :

yazık koca chpye

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder