banner864

Derhal istifa edin 17 Haziran 2013, 02:21

İşçi Partisi, Cumhurbaşkanı'nı, AKP hükümetini, Ankara ve İstanbul valilerini istifaya çağırdı. Açıklamayı İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey yaptı. Özbey, halka yapılan müdahalelerde devreye sokulan jandarmalar için de, TSK’yı uyardı. "Mustafa Kemal'in askerleri halka silah doğrultamaz" diyen Özbey TSK'nın, Amerika'nın Büyük Ortadoğu Projesi ordusu olmadığını vurguladı.
İşçi Partisi, Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul ve Ankara Valilerini istifaya çağırdı.

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey olaylarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada AKP Hükümeti'nin artık halkın can güvenliği için bir tehdit oluşturduğu belirtildi. Hükümetlerin geçici olduğu vurguladı.

Özbey, direniş şehidi Ethem Sarısülük'ün cenaze törenine yapılan saldırıyı da kınadı. Özbey, "Erdoğan-Gül-Gülen yönetiminin cenazeye bile saygısı kalmamıştır" dedi.

Özbey, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun göstericilerin silah kullandığını iddia eden açıklamalarına da dikkat çekti.  Bu sözlerle polisin silah kullanmasına yol verildiğini belirten Özbey bunun kışkırtıcı bir rol oynadığını ifade etti.

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili, halka müdahalelerde devreye sokulan jandarmalar için de TSK'yı uyardı. "TSK, Tayyibistan’ın BOP Ordusu değildir" diyen Özbey "Mustafa Kemal'in askerleri halkına silah doğrultamaz. Mehmetçik, Türk Milleti'nin evladıdır" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ataturk1 :

ordumuzun sabretmesinin nedeni akpyi tc halkinin devirecek olduguna inancidir. tsk, akpnin degil ataturkun ordusudur. saygilarimizla

Adnan Ertem :

tayyip_ gül ikilisi derhal istifa etmeli.

Serkan Acarel :

bunlar istifa ederlermi ki ! bunlar resmen koltugun üstünde yapismislar, halkin cogunu sifir sayiyorlar ve öylede müdahale ediyorlar. bence tek cagre, halk tbmm e girmesi lazim ve akplileri teker teker ordan cikarmalari lazim.

selin :

istifa etseler onurlarını bari kurtarsalar ya daha neyin pazarlıgını yapıyorlar maafettiniz halkı ülkeyi gidin artık ülkemizden

ergenekon sanığı / erol ölmez :

gezi parkı yargıya intikal etti ve danış başkanı yargı nederse o,lur dedi ve arkasından tayyip erdoğan,da yargı kararına bırakalım dedi ve dün kazlıçeşmede,ki konuşmasında gezi yargıda büyük bir ihtimalle lehimize sonuçlanacak diye kesin konuşan erdoğan ve şu anda halkımız bilsinlerki bunlar danışıklı dövüşlü olarak zaten aralarında anlaşmışlar ve söz hakkını halka bırakmadan toçu kışlasını ve avm yi er geç yapacaklar./ eh artık uyanık olursunuz derim benden hatırlatması taktir halkımızın.

mithat ademoglu :

istifa etmeliler ..daha ne bekiyorlar ki?

Baron DE HUANDERAS :

ederlermi hiç :) kıyak emeklilik, tonla maaş. dokunulmazlık, tüm harcamalar devletten, 18 yaş getir torun tombalakta kıyak emekli olsun. giderlermi hiç gözü doyarmı

Capulcu Canan :

allah ne verirse hayirlisini versin bu güzelim memlekete...umarim hak yerini bulur ve bu akp partisi bütün yandaslari ile beraber terk eder meydani...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar