banner864

''Derhal istifa etmeli'' 09 Haziran 2014, 14:24

Diyarbakır'da Türk bayrağının indirilmesinin ardından, Genelkurmay Başkanı ve Milli Savunma Bakanı'na istifa çağrısı yapıldı. İstifa çağrısı yapan CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, "bayrak askerin namusudur ve lekelenen kişilere emanet edilemez" dedi.
Lice'de Türk Bayrağı'nın gönderden indirilmesinin ardından, Genelkurmay Başkanı ve Milli Savunma Bakanı istifaya çağrıldı.

Bayrağın indirilmesine en sert tepkilerden biri CHP Milletvekili Orhan Düzgün'den geldi.

Düzgün, milletin emaneti olan bayrağa sahip çıkamayanların istifasını istedi. Listenin başında da Genelkurmay Başkanı var.

Olayın siyasi sorumlusunun AKP Hükümeti olduğunu vurgulayan Düzgün, "bayrak namustur ve artık askeri anlamda namusu kirlenen kişilere emanet edilemez dedi.

CHP'li Düzgün sorumluların istifa etmemesi halinde bundan sonra kendilerini muhatap almayacaklarını söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

gazi sahiner :

Ulke zaaten bolundu bu saaten sonrasi MALESEF felaket tek care dogusundan batisina kadar herkesin uyanmasi

gökhan armutlu :

nasıl başbakan fıratın kıyısındaki koyundan sorumlu ise nacdet özel ülkede gönderdeki bayraklardan sorumludur. bayrak namustur ve necdet bey bu konuda başarısız olmuştur. namusa halel gelmiştir. bir saniye bile o koltuğu işgal etmemeli derhal istifa etmelidir.

vatansever :

basbakanlik koltugunu isgal eden büyük komutandan istifa emiri gelmediki etsin,onun icin isini cok iyi yapiyor yani ülkeyi parcalamada yardimci oluyor!!!

TC GÜNAYDIN :

genel kurmay başkanında bi̇razcik onur varsa derhal i̇sti̇fa etmeli̇di̇r.olayı kınıyormuş efendim coğu cocukmuş,oldu anasına tecavüz eden çocuksa kınayacak büyükse ceza verecek mantık bu . bayrak indirmenin mazereti olmaz.bayrak ülkenin namusudur.

Emirhan :

Başımızdaki bu başbakan olduğu sürece Aziz Türk milleti yok olmaya yakındır

MUHTARTURK :

bence sadece miilli savunma bakani ve genelkurmay baskani degil esasen basbakanin istifa etmesi gerekir.cunku pkk ile is birligi yapan kimlik soran yol kesen pkk ya musamaha eden kendisidir.gezi parkinda ise demokrasik hakini kullanan eylemciler acimadan tomalarla saldiran odur.hadi bakalim tomalarini askerini polisini tum gucunu pkk uzerine gonder.sikar biraz neden ufukta cumhurbaskanligi secimi var

sıradan vatandaş :

nerde tomalar nerde polisin müda halesi nerde gezi için direnenlere verilen tepkiler nerde?

CENAP AYTEPE :

bi̇r şeyi̇ kariştirmayin eyer i̇sti̇fa olsaydi çoktan olmali i̇di̇ genel kurmay başkani görevi̇ni̇ yapiyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar