banner864

''Dersimli Kemal'' Tunceli'yi HDP'ye teslim etti 07 Haziran 2015, 21:35

CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun memleketi Tunceli'de seçim şoku yaşadı. Kullanılan oyların neredeyse tamamı sayılırken, HDP oyların yüzde 60'ından fazlasını aldı. HDP’yi yüzde 20,78’le CHP, yüzde 10,87 ile AKP izledi.
Bu sonuçlara göre HDP, kentten 2 milletvekili çıkarırken, diğer partiler milletvekili çıkaramayacak.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde belediye başkanlığı oylamasında BDP yüzde 42,4, CHP yüzde 30,8, AKP yüzde 9,3 oy oranına ulaşmıştı. İl genel meclisi seçiminde ise CHP’nin oy oranı yüzde 32,06, BDP’nin yüzde 28,19 olmuştu. (Hürriyet)
Etiketler

Yorumlar

T.C vataninin bekcileri :

bence bu partilerin baslarinda hep vatan hainleri yatiyor hepisi asirlardir ayni yerlerde konustuklariyla yaptiklari hep degisik mesela ataturkun kurmus oldugu chp simdi yerlerde surukleniyor akp gibi onlar tarafindan destekelenerek bu zamanlara tasindi diger partililerle beraber simdide tiyatorlarinin gerisini yurtumeye kendilerini ak cikarmaya calismaktalar tuncelide dogmustur oralidir yapmis oldugu zaten bir fiyasko ama halk millet nasil biliyorsa rahatlari nereye variyorsa oyle yapsinlar beyinlerin iclerindeki hafizalari bile kayipken hala bunlardan medet umuyor oluyorlar Allah sonumuzu rast getirsin insAllah boyle vatan hainleri olduktan sora yapan yapacagini yapiyor bakin ayni renkler

ESEN :

kenidi memleketinden oy alamayan bir başkanın hemen istifa etmesi gerekir

ayhanaytaç :

...yada şöyle diyelim:chp bir dersimliye teslim edilmiştir :)))

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

bukadas yanlişi kemal kiliçtar oğlunun becerebi̇leceği̇ne asla i̇nanmiyorum çünkü sira i̇le bakin yaptiklari sanki̇ chp kaybetsi̇n i̇sti̇yor i̇şte bu bi̇r abd projesi̇ ...

korkut türk :

dersimli kemal'in halen yanlis hesaplar yaptiginin farkina vardigini sanmiyorum. benden sana formül: vatan ve dsp yi yanina al oylar %42 olur. bu kiyagimi da unutma.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar