Devlet Bahçeli kapıyı tamamen kapattı 12 Haziran 2015, 14:13

Devlet Bahçeli, HDP'li tercihlere kapıyı tamamen kapattı. Erdoğan – Baykal görüşmesini "İkinci 116 günlük karanlık dönem" sözleriyle değerlendiren Bahçeli, Erdoğan'ı istifaya davet etti, Meclis Başkan Adayı Meral Akşener olsun baskılarına tepki gösterdi.
Bazı gazetecilere röportaj veren Devlet Bahçeli koalisyon "AKP ile HDP arasında olsun, Biz HDP'ye kapalıyız." dedi.
"AKP ve HDP'nin yapacağı tek şey var birlikte hükümet olmak.(...) Eğer sosyal zemini daha güçlü bir koalisyon düşünüyorlarsa AKP-CHP-HDP koalisyonunu kurabilirler. (...) Biz, etnik temelli bölücük faaliyetiyle kurulmuş bir örgütün siyasal uzantısını her daim yok farz etmişizdir.(...) HDP'yi yok farz ediyoruz. 

MHP lideri erken seçimden korkulmaması gerektiğini söyledi.

"Erken seçimden ürkmemek lazım. Erken seçim, herhangi bir istikrarsızlığın, ekonomik dengesizliklerin derinleştiği ortamlarda, büyük krizi, kaosları ortadan kaldırabilecek, millet iradesine başvuru halidir."

Devlet Bahçeli Erdoğan-Baykal görüşmesine değindi.

CHP'nin eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili, hâlâ mazbatasını bile almamış haliyle, yemin etmemiş haliyle Cumhurbaşkanı ile neyi görüşmek ister ve neyi görüşür? Azınlık hükümetinin başına mı getirecek, bunu biz bilemeyiz. (...) Zannediyorum ikinci bir 116 günlük karanlık dönem. Benim tahminim bir AKP-CHP koalisyonunun zeminini yoklamaları ve bu konuda bazı işaretler verilmeye çalışılabilir.

AKP'nin Erdoğan yüzünden oy kaybettiğini belirten Bahçeli, Cumhurbaşkanı'na istifa çağrısı yaptı.

Erdoğan'ın anayasal çizgilerine çekilmesi şu aşamada gözükmüyor. Hâlâ daha birinci derecede yönlendirici olma vasfını koruyarak açık veya örtülü gayretler içinde bulunuyor. Zaten en büyük yanlışlık budur. AKP'nin en büyük oy kaybı da buraya dayanmaktadır. Ya anayasal çizgisine çekilecek, eğer bunu hazmediyorsa istifa edecek.

Meclis Başkan adaylığı için Meral Akşener adının öne çıkarılmasına da tepki gösterdi.

MHP'de baştan sona hep Akşener, Akşener vardır demek edepsizliktir, partiye hakarettir. Partimizde kim bilir ne cevherler var. Zannediyorum başkanvekilliğini de kaybetti."

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar