banner864

Devlet Bahçeli, Strazburg'a gitmek isteyen MHP'li vekili böyle tehdit etti 29 Ocak 2015, 17:41

Deneyimli gazeteci Sabahattin Önkibar, Aydınlık gazetesindeki köşesinde Strazburg'daki AİHM Büyük Daire'de görülen Perinçek-İsviçre davasını kaleme aldı.

Önkibar yazısında Strazburg’a gitme talebinde bulunan Yusuf Halaçoğlu'nun Bahçeli tarafından tehdit ettiğini iddia etti.

Önkibar'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Devlet Bahçeli, Strazburg’daki yargılamada “Ulusalcı dalgayı aşacağız” deyip Ermeni diasporasına AİHM’de Ergenekon iddianamesi ile malzeme tedarik eden F tipi örgüt ve onun ardındaki küresel irade ile beraber saf tutuyor.

Nasıl mı?

Avrupa Konseyi görevi bağlamında Strazburg’da bulunan MHP milletvekiline duruşma salonuna gitmesini yasaklayarak.

Oysa aynı konumdaki AKP ve CHP’li milletvekilleri oradaydılar çünkü söz konusu olan Türkiye’ye atılan rezil bir soykırım çamuruydu.

Strazburg’da yargılanan ise aslında Doğu Perinçek değil onun şahsında Türk milleti ve tarihiydi.

Devlet Bahçeli buna rağmen Ermenicilerle beraber saf tutarak sadece emperyalizme taşeronluk yapmadı aynı zamanda Lozan’da yürüyen merhum Mehmet Gül ve Rauf Denktaş’ın ruhunu incitti.

Bir bilgi daha; Bahçeli, İsviçre’nin tehdit ettiği Türk Tarih Kurumu eski Başkanı ve MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun ısrarla Strazburg’a gitme talebine karşı çıkarak “İstifa et, öyle git” demiş!

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

cengiz altıok :

akp nin en büyük destekçisi bahçelidir.

Mehmet Ak :

sayın yücel halacoğlu partiden istifa etmeli ve gitmeliydi.

hasan ekiz :

Hangi isi dogruki buda dogru olsun. normaldir baska ne beklyordunuz bilge lider tirkmen beyi allahin lutfu diye alkis tutanlar utansin bunca rezilligi gormek istemeyipde

sıtkı gündoğan :

sayın bahçeli vatan hainlerine destek veririken utanmiyorsun da türk milletini savunan perinçek'e desteği engellerken için hiç sizlamadimi?

hasan aykol :

mhp klasiği : tahriklere kapılmayın , sokaklardan uzak durun vs.

h. cavit Göktepe :

bu. habere inanmak istemiyorum.. ama doğruysaaaa? uyazıklar olsun milli duygularıni köreltmek için mhp nin başkanlığina. amerika tarafından mönte edilen biber. ...yemezler..senini. de acın gider...

saffet kaya :

yazıklar olsun o zaman git ermeni diasporasına katıl sayın bahçali̇ bu doğru bi̇r haber i̇se.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar