banner864

"Devlet içinde ayrı bir devlet söz konusu olamaz" 14 Nisan 2014, 15:41

Enerji Bakanı Taner YIldız, "Petrol'den pay istiyoruz" diyen BDP'li Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak'a yanıt verdi. Türkiye'nin bir bütün olduğunu vurgulayan Yıldız, "Devlet içinde ayrı bir devlet söz konusu olamaz" dedi.

"Devlet içinde ayrı bir devlet söz konusu olamaz" paylaşan: ulusalkanal
“Kışanak’ın açıklamalarını izledik. Türkiye, Antalya il turizm gelirleri ile Dilovası’ndaki sanayi gelirleri ile Marmara Bölgesi ticareti ile Karadeniz’deki fındığı ile her bir yanı ile beraber. Bu yüzden devlet hakkı içerisinde ayrı bir devlet hakkı söz konusu olmaz. Böyle bir şeye sıcak bakmamız mümkün değil. O zaman Antalya’ya da turizm gelirlerinden ayrı bir uygulama yapmamız lazım. Böyle bir şey söz konusu değil. Türkiye, Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a varıncaya kadar bir ülke. O bölgede petrolün çıkarıldığı bölgede yolları ile alakalı, işçilikleri ile alakalı, ağaçlandırma ile alakalı birçok sosyal proje geliştiriyoruz. Ama bunun o proje çerçevesinde olduğunu bilmemiz lazım. Buradan farklı mesajlar çıkartmaya çalışanların da farklı bir yaklaşımlarının doğru olmadığını açıkça söylememiz lazım. Her birimiz kazandığımızı ortak havuza koyuyoruz ve hep beraber oradan paylaşıyoruz."

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

sabahattin toluk :

irem cicek in mulakatini okudum.iceriye atilanlar turk ordusunu guclendiren general ve amiral ler.gecenlerde yazdim her sey turkiye para bulup silah yapamasin diye yapiliyor.en buyuk silah ureticisi siyonistler ve papaliktir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar