banner864

'Devlet içinde yuvalanan çete hazırladı' 26 Ocak 2014, 13:17

Hasdal Cezaevi'ndeki komutanlar; TÜBİTAK'ın Balyoz delillerinde sahtecilik yapıldığını tespit etmesiyle ilgili açıklama yaptı. Yeniden yargılama için yeni delillerin ortaya çıktığını belirten komutanlar yargı ve Meclis'i göreve çağırdı. Sahte dijitaller konusunda cemaate dikkat çeken komutanlar, milletin vicdanında mahkum olmadıklarını vurguladı.
Hasdal Cezaevi'nde tutuklu olan komutanlar, Balyoz davasının kritik delili 5 No'lu hardiskte sahtecilik olduğunu ortaya koyan TÜBİTAK raporuyla ilgili açıklama yaptı. Komutanlar, yargı ve Meclis'i göreve çağırdı.

Komutanların Hasdal Balyoz Mağdurları imzası ile yaptığı ortak açıklamada, yeniden yargılama için yeni delillerin ortaya çıktığı vurgulandı.

Açıklamada, "TÜBİTAK'ın raporu ile yeniden yargılama için yeni delil ortaya çıkmıştır. Artık sorumluluk millet adına yargılama yapan mahkemelerde, yüksek yargı kurumlarında ve milli iradeyi temsil eden siyasetçilerdedir." denildi.

Komutanlar, dijital verilerdeki sahteciliklerin onlarca bilimsel raporla kanıtlandığını hatırlattı ve cemaate dikkat çekti.

"Bahse konu sahte dijital dosyalar, devlet içinde yuvalanmış bir çete tarafından suç isnat edilmek üzere oluşturulmuştur. Tasarlanmış ve ayarlanmış olduğunu Başbakan'ın açıklamalarından öğrendiğimiz bir takım yargı mensuplarıyla mahkum edilmemiz sağlanmıştır."

Tüm çabalara karşın Türk Milleti'nin vicdanlarında mahkum olmadıklarını belirten komutanlar, cezaevlerine gelen yüz binlerce mektupla milletin desteğini yüreklerinde hissettiklerini söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mdd :

siz kahramanlar, akp ve cemaat işbirliği içinde mahkum olmuştunuz, millet sizin suçsuzluğunuzu zaten biliyordu

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar