banner864

Devlet okulunda skandal görüntüler! 08 Mayıs 2015, 14:39

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'un Esenler ilçesinde PTT Kargo'ya ait aracların AKP propagandası için giydirildiği ve caddelerde dolaştırıldığı görülmüştü. Bunun ardından bu sefer de AKP, devlet okuluna afiş asarak propagandasını yapıyor. 

İstanbul Esenler ilçesinde bulunan İbrahim Turhan Anadolu Lisesi'nde çekilden fotoğraflar tartışma konusu oldu. Lisenin giriş kapısı üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da fotoğrafının bulunduğu afişler asılırken, AKP'nin Yüksek Seçim Kurulu'nun açıkladığı yasakların dışına çıktığı gözlemlendi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun açıkladığı seçim yasaklarında ise şu madde belirtiliyor: Memur ve hizmetlileriyle her türlü araç, gereç ve imkânlarını siyasi bir partinin veya bağımsız adayın emrinde veya herhangi bir siyasi veya propaganda faaliyetinde çalıştırılmayacak, kullanamayacaklar veya kullandırılmayacaklar.

Konu ile ilgili olarak İbrahim Turhan Anadolu Lisesi'nden bir yetkili ile görüşmek istedik. Liseyi aradığımızda ilk önce yetkili bir kişinin müsait olmadığını 10 dakika sonra tekrar aramamız istendi. Ardından iki kez daha aradığımızda ise iki telefonumuza da cevap verilmedi.

Adil Can Sivrikaya
ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

BAĞIMSIZ :

insanlıktan nasibini almamışlar...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar