banner864

Devletin duvarı vatandaşın üzerine yıkılacak! 18 Kasım 2014, 14:42

Kaymakamlık ve belediye binasının 6 metre yüksekliğindeki istinat duvarının tehlike saçtığını söyleyen mahalle sakinleri, “Devletin duvarı vatandaşın üzerine yıkılacak; ne atanmışın, ne de seçilmişin umurunda değil” dedi.
Kaymakamlık ve belediye binasının 6 metre yüksekliğindeki istinat duvarının tehlike saçtığını söyleyen mahalle sakinleri, “Devletin duvarı vatandaşın üzerine yıkılacak; ne atanmışın, ne de seçilmişin umurunda değil” dedi.

Gazete365’in haberine göre, Bahçelievler Hükümet Konağı’nın istinat duvarı olası bir faciaya davetiye çıkarıyor. Yıkılma tehlikesi saçan istinat duvarının bitişiğinde bulunan evlerde yaşayan sokak sakinleri korkudan evlerine giremediklerini söylediler.

İlçe kaymakamlık ve belediye binasının 6 metre yüksekliğindeki istinat duvarı, bitişinde bulunan bahçeli evlerin üstüne yıkılmak üzere. Facia yaşanmadan tedbir alınması için yetkililere durumu bildirdiklerini söyleyen hane sahiplerinden Ömer Dereli, “Devletin duvarı vatandaşın üzerine yıkılacak; ne atanmışın, ne de seçilmişin umurunda değil” dedi.

Şirinevler Mahallesi Ulus Sokak ve Dumlu Sokak arasındaki evlerin tehlike altında olduğunu Bahçelievler Belediyesine bildirdiklerini söyleyen mahalle sakini Ömer Dereli, “Belediyeye müracaatımız üzerine Fen İşlerinden gelen memurlar durum tespiti yaptılar. Olayın vahim olduğunu, biran önce müdahale edilmesi gerektiğini söylediler. Ne yazık ki, aradan bir buçuk ay geçti; Ne gelen, ne de arayan var. Çok tedirginiz. Evlerimizde çocuğumuz, çoluğumuz var. Duvarın üzerimize yıkılmasını mı bekliyorlar anlamadık. Devletin duvarı vatandaşın üzerine yıkılacak, ne atanmışın, ne de seçilmişin umurunda değil. Gazeteniz yoluyla yetkililere bir kere daha sesimizi duyurmak istiyoruz. Duvar yıkıldı yıkılacak; her tarafı çatlak, dökülüyor, sallanıyor, faciaya davetiye çıkarıyor. Başımıza bir şey gelmeden, bu duvarı yıkıp yeniden yapsınlar. Yan tarafımızdaki eski otopark duvarı yıkıldı, onlarca otomobil zarar gördü. Burada evler var, içinde insanlar yaşıyor. Yetkililerin buradaki tehlikenin büyüklüğünü biran önce fark edip, çözüm bulmalarını istiyoruz” dedi.

Gazete365 / Melek Bayhan


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar