banner864

Diaspora telaşlandı 30 Ocak 2015, 17:45

100 yıllık yalanı bitirecek olan tarihi duruşmada İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in Talat Paşa'yı savunan açıklamaları diasporayı telaşlandırdı. Taşnaksutyun Batı Avrupa Başkanı ve Fransa Ermeni Dernekleri Koordinasyon Kurulu Eş Başkanı Murat Papazyan, o açıklamalarla ilgili konuştu. Papazyan, "Skandalize olduk, cevapsız kalmayacak" dedi.

Diaspora telaşlandı paylaşan: ulusalkanal
 İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in AİHM Büyük Daire'de yaptığı bu konuşma diaspora da şok etkisi yarattı. Duruşma sonrası mahkeme önünde açıklama yapan Taşnaksutyun Batı Avrupa Başkanı ve Fransa Ermeni Dernekleri Koordinasyon Kurulu Eş Başkanı Murat Papazyan, bu açıklamalar için "skandalize olduk" dedi.
Papazyan, AİHM'in vereceği karardan umutlu değil. 

Tarihi davanın akşamında Murat Papazyan soluğu, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın da katıldığı Fransa Ermeni Dernekleri Koordinasyon Kurulu'nun yemeğinde aldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cenap aytepe :

hey papazyan kin kusmağa devam etsende gelişmeler neticesinde dost ve kardeş ermeni halkı yakında sen ve senin gibilerin ağzının payını verecek seve senin gibiler tarihin tozlu arşivlerine gömüleceksiniz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder