banner864

Diaspora ve PKK çevreleri İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'i hedef aldı 05 Şubat 2015, 19:57

Perinçek- İsviçre davası Türkiye'deki bölücü ve neoliberal çevreleri rahatsız etti. İnsan Hakları Derneği, liderlerin 24 Nisan Çanakkale yerine Erivan'a gitmesi için çağrı yaptı. İHD, İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'i de hedef aldı.

Diaspora ve PKK çevreleri İşçi Partisi Lideri... paylaşan: ulusalkanal
AİHM Büyük Daire'de görülen Perinçek- İsviçre davası diyaspora çevrelerini telaşlandırdı. PKK ile iç içe olan İnsan Hakları Derneği ile İzmir Süryani Dostluk Derneği, Yeni Uyanış Derneği, Süryaniler Kültür Platformu ve Zan Sosyal Siyasal Araştırma Vakfı İstanbul'da bir araya geldi.
1915 tehcirini soykrım olduğunu savunan Batı devletlerinin fonladığı sivil toplum örgütleri İşçi Partisi Lİderi Doğu Perinçek'i de hedef aldı.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Çanakkale Zaferi nedeniyle devlet liderlerine yaptığı "24 Nisan'da Çanakkale'ye gelin" çağrısına tepki gösterildi.

Devlet Liderlerine seslenen sözde soykırımın savunucuları, Çanakkale'ye değil Erivan'daki soykırım anıtı'na gidin çağrısı yaptı.

HABER- KAMERA: BÜLENT ÜNAL

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Günay Güner :

Soykırım savlarını yineleyip durmak, yeryüzü hukukunun kararlarını duymazdan, görmezden gelmek, itici düzeyde Türk düşmanlığını artık gizleyememek bir yana da bu toplantı eyleminde bildirilenlerden daha açık bir soysuzluk kanıtı olamaz. Bu bildiride yazılı olan sözde düşünce namlu zoruyla mı yazdırıldı? Hayır. Bu değin hainlik, dümanlık, işbirlikçilik edip, barıştan, kardeşlikten söz edilemez. Yazıklar olsun!

mdd :

şüktürün be. (şüktür ne demekmi) şüktürün :)

E.özaydin :

bu türden görüsler bu adamlar icin dogaldir , sasirtici degil . ama hakikat baskadir , mesela bu adamlara soralim bakalim , ermenistanin isgalci tavri sürüyormu ? hocalida kirim yaptilar mi ? bunlar da insanlik sucumu dur ? ve ya tasnaksutyn parisinin günümüz temsilcilermidirler ?demokrasi güzel seydir konusunlar , ama kevan herseye ragmen yürüyor,

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder