banner864

Diasporadan çirkin kampanya! 02 Mart 2015, 12:39

Ermeni Diasporası,Türkiye'den yatırımlarınızı çekin kampanyası başlattı. Türkiye'de 74 milyon doları olan ABD'li üniversite Berkeley, Diasporanın baskısıyla parayı geri çekiyor.
 Ermeni Diasporası, Türkiye'ye karşı küresel kampanyasını ekonomiye yansıtmaya başladı.
Amerika başta olmak üzere birçok ülkeye sözde soykırımı tanıması için siyasi baskı yapan, Ermeni Diasporası şimdi de Türkiye'ye yatırımın önünü kesmek için düğmeye bastı. 

"Türkiye'den yatırımlarınızı çekin" adı verilen kampanya başlatan Ermeni Diasporası, Türkiye'de bulunan yabancı fonların geri çekilmesini istiyor. 

Ermeni Gençliği Federasyonu tarafından başlatılan Türkiye'den çıkın kampanyası özellikle milyarlarca dolarlık fonu bulunan üniversitelerde ağırlığını göstermeye başladı.

Bunlar arasında en dikkat çekeni Ermeni Diasporası'nın güçlü olduğu Kaliforniya eyaleti oldu. Amerika'nın en ünlü eğitim kurumlarından Berkeley'e baskı yapan Diaspora,18 Şubat'ta senato toplantısı düzenledi. 

Üniversite Lisans Öğrencileri Senatosu, Türkiye'de bulunan 74 milyon dolarlık yatırımdan vazgeçilmesi için bir araya geldi. Oy birliği ile gerçekleştirilen görüşme sonrası Berkeley'in Türkiye'deki yatırımlarının çekilmesi kararı çıktı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar