banner864

Dinleme kayıtlarının silindiği ortaya çıktı! 14 Nisan 2014, 21:52

Kapatılan özel görevli mahkemelerin dinleme kararları incelemeye alındı. 78 müfettiş tarafından yapılan incelemede hakkında dinleme kararı olmayan isimlerin de dinleme listesine sokulduğu belirlendi. 2012'den sonra Emniyet İstihbarat ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda yapılan dinleme kayıtlarının silindiği ortaya çıktı.
AKP iktidarı, özel görevli mahkemelerin verdiği dinleme kararlarını incelemeye aldı. Dinlemeleri araştıran 78 müfettiş, 2012’den önceki kayıtların silindiğini tespit etti.

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre dinlemeleri araştırması için 20 mülkiye başmüfettişi, 40 polis başmüfettiği ve 18 HSYK müfettişi inceleme başlattı.

2010'dan itibaren verilen kararları inceleyen müfettişler, hakkında dinleme kararı alınan kişilerin kim olduklarını araştırdı. Konuyla ilgisi olmayan isimlerin de dinleme listelerine yerleştirildiği tespit edildi.

Dinleme listesine yerleştirilen isimler arasında gazecerileri ve yargı mensuplarının da bulunduğu öne sürüldü.

Araştırmalarda, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda 2012’den önceki kayıtların silindiği belirlendi.

78 müfettiş, kendi alanındaki araştırmalarını sürdürüyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

hakan alpated :

Silse ne fark eder HIRSIZ VAR

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder