banner864

''Dışarıdan değil, içeriden dinlenmiş'' 03 Nisan 2014, 09:27

Abdullah Gül, dinlemelerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.
Bir grup gazeteci ve işadamı ile Katar’a giden Cumhurbaşkanı Gül, burada soruları cevapladı. Gazetecilerin "Son dinleme olayı nasıl olmuş, içerden böcek falan mı?" sorusuna Cumhurbaşkanı Gül, "Dışarıdan değil, içerden dinlenmiş. Şu anda tam tespit etmediler ama ilk bulguları bu. Uzaktan dinleme olmadığı tespit edildi" dedi. Gazetecilerin "Yani böcekle mi dinlenmiş?" sourusuna Gül, "İlk bulgular bu yönde ama analizleri yapılıyor. Ortaya çıkacaktır. Bunlar bilimsel bulgularla ortaya çıkar" ifadelerini kullandı.

"Cadı avı başlayacak mı?" sorusuna ise Gül, şunları söyledi:

"Dünyanın her yerinde suçlularla her devlet mücadele eder. Ama suçluyu bulmak kaydıyla. Ama şu an Türkiye’de cadı avı kendiliğinden çıkmadı. Muhakkak yöneticiler idare ederken beraber olduklarına güvenmeli. Herhangi bir güven sarsıntısı geçiriliyorsa ona göre değişiklik yapacaklardır. Onu bu çerçevede normal karşılamak gerekir. Diyelim ki bir Dışişleri Bakanı eğer bir güven bunalımı varsa kadrolarını değiştirebilir."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Agah Gökdağ :

günümüzde mp3 player denen dinlemeyi kabul eden zihniyet neden 4 saatlik recorderların ceket düğmesine sığdığını akıl edemiyorlar.örn:davutoğlunun ceket düğmesi yada paşanın şapkasındaki ay-yıldızın arkası...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar