“Disiplin kararına sevindim“ 24 Aralık 2014, 11:37

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Yüksek Disiplin Kurulu'na sevkiyle ilgili açıklama yaptı. Güler, "Parti Meclisi cemaatle ittifak gibi bir durumu reddettiğini, böyle bir durumun ihtimalini bile kabul edilemez bulduğunu ilan etti. Bundan sonra hiçbir biçimde cemaate kalkan olunamayacak demektir" diye konuştu.
 CHP'de sular durulmadı.

Süheyl Batum'un partiden ihracının ardından, Hüseyin Aygün ve Birgül Ayman Güler de kınama istemiyle partinin Yüksek Disiplin Kurulu'na sevkedildi.

Disipline seviykle ilgili açıklama yapan Birgül Ayman Güler, karara üzülmediğini, aksine sevindiğini belirtti. Güler, "Bundan sonra cemaate kalkan olunamayacak demektir" diye konuştu.

Parti Meclisi cemaatle ittifak gibi bir durumu reddettiğini gösterdi. Böyle bir durumun ihtimalini bile kabul edilemez bulduğunu ilan etti. Bundan sonra hiçbir biçimde cemaate kalkan olunamayacak demektir.

Güler, disipline sevkiyle ilgili kendisine sözlü ya da yazılı olarak hiçbir bildirim yapılmadığını belirtti.

Parti yönetimi yerel seçimde cemaatle ittifak yapıldığına ilişkin sözümün parti suçu olduğuna karar vermiş, bu kararı herkes gibi ben de hiç olmayacak bir yerden TBMM Genel Kurul kürsüsünden yapılan bir konuşmadan öğrendim.

Birgül Ayman Güler, disipline sev kararıyla birlikte, Süheyl Batum'un ihracında tüzük ihlali yapıldığının da kabul edilmiş olduğunu söyledi. Batum'un Merkez Yönetim Kurulu isteğiyle ihraç edildiğini hatırlatan Güler, "Bu durumda Merkez Yönetim Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu suç işlemiş durumda. Şimdi bu suçun nasıl ortadan kaldırılacağı üzerinde durmak gerekiyor. Aksi halde her iki organında yönetim yetkisi hukuk boşluğuna düşmüş demektir" diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar