banner864

Dışişleri Bakanı: Doğu Perinçek'in AiHM'deki davasında tarafız 05 Kasım 2014, 19:13

"Soykırımı kabul etmemiz mümkün değil, Perinçek davasında tarafız". Bu sözler Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na ait. Bakan, Meclis Dışişleri Komisyonu'nda bilgi verdi, Perinçek davasını yakından takip ettiklerini açıkladı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ndeki Perinçek davasıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Meclis Dışişleri Komisyonu'nda yaşanan güncel gelişmelerle ilgili sunum yapan Bakan Çavuşoğlu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ndeki Perinçek davasını yakından takip ettiklerini söyledi.

Çavuşoğlu, Türkiye'nin Ermeni meselesinde savunmada olan bir ülke olmadığını vurguladı. Çavuşoğlu, "Atalarımıza ve milletimize kondurulmaya çalışılan soykırımı kabul etmemiz mümkün değil, bunun da altını her zaman çiziyoruz" dedi.

 "AİHM'DE PERİNÇEK'TEN TARAFIZ"

Bakan Çavuşoğlu, İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in AİHM'deki davasına taraf olduklarını vurguladı.  Çavuşoğlu "Doğu Perinçek davasını da yakından takip ediyoruz. Doğu Perinçek'in başvurusu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde insan haklarını ihlal eden bir karar olarak kabul edilmişti. İsviçre bu kararı buyük mahkemeye taşıdı. Fransa ve Ermenistan da bu davaya taraf oldu. Biz de bu davanın tarafıyız, bu süreci de yakından takip ediyoruz." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ateş Kutsal :

eski başbakanın sözde ermeni soykırımından(!) dolayı ermenistan'dan özürdiler, eski cumhurbaşkanın ermenistan cumhurbaşkanı serj_sarkisyan önünde şirinlik taklaları atar, biz şimdi hanginize inanalım?

mdd :

sizin yapmadığınızı yapamadığınızı yapmak istemediğinizi sayın perinçek yaptı

zehra avcı :

Ogleyse yurtdisi yasagini kaldirsinlar. Perincekte ilkemiz adina orada bulunsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar