Dışişleri Bakanlığı'ndan yalanlama geldi! 25 Haziran 2015, 12:42

Dışişleri Bakanlığı sözcülüğü yaptığı açıklamada, Ayn-El Arap'ta sabah saatlerinde IŞİD'in yaptığı bombalı saldırı faillerinin Türkiye'den giriş yaptığına ilişkin iddiaları yalanladı! Açıklamada ayrıca, saldırı sonucu yaralanan 63 kişinin Türkiye'ye getirlerek tedavi edildiği, bunları 1'i  çoçuk olmak üzere 2 kişinin vefat ettiği öğrenildi

Hükümetten ilk açıklama

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ayn El Arab'ta yaşanan saldırı ve ardından başlayan çatışmalar ile ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Numan Kurtulmuş, "Bugün Kobani'de yaşanan son gelişmelerle ilgili sizlerle ve kamuoyuyla bazı bilgileri paylaşmak istiyorum. DAEŞ militanlarının Türkiye sınırlarından geçtiği iddiası tamamen yalandır ve bir kara propagandanın parçasıdır. Türkiye ilk andan itibaren Kobani'den gelen yaralılar ve insani yardıma ihtiyaç duyan sığınmacılar için alarm durumuna geçmiştir. Şanlıurfa Valiliğimiz ve AFAD ekiplerimiz yaralılar ve insani yardım için her türlü tedbiri almış durumdadır. Şimdiye kadar, Kobani'deki çatışmalardan Türkiye'ye 96 yaralı, 4 ölü hastanelerimize ulaşmıştır. Yaralıların tedavisi sürmektedir" dedi.
 

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar