banner864

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a uyarı 18 Nisan 2015, 14:28

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın Gümülcine kentindeki cami saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Bakanlık Türk azınlığın güvenliği konusunda Yunanistan'ı uyardı.
Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Gümülcine'deki cami saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Bakanlık, Türk azınlığın güvenliği için gerekli tedbirlerin alınması konusunda Yunanistan'ı uyardı.

Söz konusu saldırı 17 Nisan Cuma sabahı, Yunanistan'ın Batı Trakya'daki Gümülcine kentinde bulunan Mahmud Ağa Camisi'ne yapılmıştı. Camii, kimliği belirsiz kişilerce ateşe verilmişti.

Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, caminin Batı Trakya'daki Türk Azınlığı için kutsal olduğu belirtildi. Bu tür olayların Yunanistan makamları tarafından en kısa zamanda açıklığa kavuşturulması istendi.

Açıklamada, bir daha aynı saldırıların yaşanmaması için tedbir alınması gerektiği vurgulandı. Dışişleri, cami saldırısının yapıldığı sırada, camiye birkaç yüz metre uzaklıktaki Alankuyu Mescidi'nin bahçesindeki ağaçlara da zarar verildiğini söyledi. Bakanlık, bu iki olayın biribiri ile irtibatlı olduğuna dikkat çekti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ehusrev :

yunanlılar tarafından gasp edilen türk adaları için halen uyarı düşenemiyoruz değilmi dışişleri bakanlığı?????????

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar