banner864

Dışişleri Bakanlığı o mutabakatı yalanlamadı 15 Temmuz 2015, 19:29

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç İncirlik Üssü’nü ABD ve koalisyon güçlerinin operasyonlarına açacak mutabakatı yalanlamadı: “Amerika’yla ortak işbirliği seçeneklerin hepsini ele alıyoruz” dedi. Bilgiç ABD ile Türk heyeti arasındaki iki günlük görüşmeyi “kapsamlı bir strateji” olarak gördüklerini, silahlı predatörlerin bu görüşmenin sadece bir kısmını oluşturduğunu söyledi.
Dışişleri Bakanlığı İncilik Üssü için ABD ile sağlanan mutabakatı metnin henüz imzalanmadığını açıkladı.

Bakanlık Sözcüsü Tanju Bilgiç, haftalık yaptığı basın toplantısında mutabakat anlaşmasının imzalanmasına ilişkin Amerika’yla görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Bilgiç, silahlı predatörler konusunun Amerika ile işbirliğinin yalnızca bir kısmını oluşturduğunu söyledi. Görüşmede ABD ile “kapsamlı bir strateji”nin varlığından bahsetti.

Suriyeli teröristleri silahlandıracak eğit donat programına da değinen Bilgiç proje kapsamında eğitilen ilk grubun Suriye’ye geçtiğine yönelik iddiaları da yalanlamadı.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Çin Kamu Güvenliği Bakanlığından bir yetkilinin , “Güneydoğu Asya'daki Türk diplomatlar Uygurlulara Türk pasaporttu verip IŞİD saflarında savaştırıyor” iddiasına da yanıt verdi.

Bilgiç IŞİD’e katılmak üzere Türkiye’den Suriye’ye geçmeye çalışan yabancı teröristlerle ilgili bilgi verdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar