banner864

Dışişleri bakanlığı'na TGB'nin eylemi soruldu 13 Kasım 2014, 01:47

Türkiye Gençlik Birliği üyelerinin İstanbul'da Amerikan askerlerine çuval geçirmesiyle ilgili Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Tanju Bilgiç açıklama yaptı.
Türkiye Gençlik Birliği üyelerinin İstanbul'da Amerikan askerlerine çuval geçirmesiyle ilgili Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Tanju Bilgiç açıklama yaptı.

Açıklamada "bugün bir saldırı düzenlendiği anlaşılmaktadır" denildi

"Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç’in bazı ABD görevlilerine düzenlenen saldırı hakkındaki br soruya cevabı" başlığıyla verilen açıklama şöyle:

"Basında yer alan haberlerden, İstanbul'u ziyaret eden bazı ABD görevlilerine karşı, barışçıl protesto kisvesi altında, bugün bir saldırı düzenlendiği anlaşılmaktadır. Hoş görülmesi mümkün olmayan bu saygısız eylemi kınıyoruz."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cenap aytepe :

bizde askerlerimizin başına çuval geçirildiğinde sessiz duran ve kanlı postalları ile ülkemizi kirleten conileri koruyup koçyiğitlerimizi nkınayanları ..kınıyoruz.

atay :

söyledikleriniz önemli. cnn bir süredir ypg/pkk/apo yanlısı yayın yapıyor, onları masum insanlar olarak tanıtıyor. bir eski abd askerinin ypg'ye katıldığını haber yapmışlardı.

tuhrul :

Gencler kadar yureginiz olsun. Kinamislar. Uzuldum.

MSS :

haber akşam saatlerinde cnn'in uluslararası (international) bölümünde yer aldı, gayet ciddiye alıp tgb'lilerden militan diye söz ederek isid'le bağlantılı mı diye sordular. bugün amerikan (us) bölümünde göze çarpacak bir video olarak haber yapmışlar. cnn amerikan devletinin kara propaganda kanalı olduğu için, bu durum işi ciddiye aldıklarına ve karşı saldırı düşündüklerine yorulabilir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar