banner864

Dışişleri Bakanlığı’ndan uyarı: Bu ülkeye seyahat etmeyin 05 Şubat 2015, 23:32

Dışişleri Bakanlığı, Yemen'de bulunan Türk vatandaşlarının, ülkeden ayrılmaları ve zorunlu olmadıkça Yemen'e seyahat etmemeleri yönünde yazılı bir açıklama yaptı.

"Yemen’e İlişkin Seyahat ve Güvenlik Duyurusu" başlığıyla verilen açıklamada, "Yemen’den ayrılmak isteyen vatandaşlarımızın, THY dahil halen devam eden tarifeli uçuşlarla ülkeden çıkışları mümkündür." denildi.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yemen’de güvenlik durumundaki olumsuz gelişmeler nedeniyle 27 Ağustos ve 30 Eylül 2014 tarihlerinde Bakanlığımız tarafından yapılan duyurularda, vatandaşlarımızın Yemen’e seyahatlerini iptal etmeleri, bunun yanında Yemen’de bulunan vatandaşlarımızın da ülkeden ayrılmaları tavsiye edilmişti.

Yemen’deki iç gelişmelere bağlı olarak, kamu düzeni ve güvenlik durumundaki olumsuzluklar sürmektedir. Ülkede hükümet boşluğu doğmuştur. Toplumsal olaylar ve gösteriler meydana gelmektedir. Asayişle ilgili olayların artması ihtimali mevcuttur.

Mevcut şartlarda, halen Yemen’de bulunan vatandaşlarımızdan mücbir sebebi olmayanların bu ülkeden ayrılmaları ve vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça bu ülkeye seyahat etmemeleri kuvvetle tavsiye edilmektedir. Yemen’den ayrılmak isteyen vatandaşlarımızın, THY dahil halen devam eden tarifeli uçuşlarla ülkeden çıkışları mümkündür.

Yemen’de bulunan vatandaşlarımız, aşağıda irtibat bilgileri kayıtlı Sana Büyükelçiliğimiz ile Bakanlığımızın Konsolosluk Çağrı Merkezi’ne başvurabilirler:

T.C. Sana Büyükelçiliği Konsolosluk Şubesi
Adres: P.O. Box. 18371, Behind Hadda Hotel Sana'a, Yemen
Tel: +967 1 432 890 (6 hat)
E-posta: [email protected]

Konsolosluk Çağrı Merkezi
Tel: +90 312 292 29 29

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar