banner864

Dışişleri'nden ABD açıklaması 01 Eylül 2014, 15:09

Alman basınında yer alan ABD'nin de Türkiye'yi dinlediği iddiasıyla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı'ndan yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, dinleme iddialarının doğru olması halinde "devlet kurumlarımız ve dış temsilciliklerimize yönelik yürüttüğü faaliyetlerini derhal sonlandırması beklenmektedir," denildi.

İşte o açıklama:

Alman basınında 31 Ağustos 2014 tarihinde yayımlanan, ABD istihbarat makamlarının ülkemize yönelik faaliyetlerine dair haberler ilgili makamlarımızla bilistişare incelenmektedir.

İddiaların doğru olması halinde, bu tür faaliyetlerin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceği ve iki ülke arasındaki dostluk ve müttefiklik ilişkileriyle bağdaşmadığı açıktır.

ABD’nin, sözkonusu iddiaları araştırarak, doğru olmaları halinde devlet kurumlarımız ve dış temsilciliklerimize yönelik yürüttüğü faaliyetlerini derhal sonlandırması beklenmektedir.

ABD makamlarının sözkonusu haberdeki vahim iddiaları ciddiyetle ele alarak tarafımıza tatminkar bir açıklama sunması talebi bugün (1 Eylül) Bakanlığımıza davet edilen ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarına iletilmiştir.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cenap :

hikayeye karnımız tok

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar