banner864

Dışişleri'nden açıklama 18 Mayıs 2014, 16:09

Tel Aviv Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Doğan Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Soma’da bir protestocuya hakaret amacıyla “İsrail dölü” dediği iddiasıyla ilgili, “Başbakanımıza atfedilen ifadeler tamamıyla gerçek dışıdır. Sayın Başbakanımız hiçbir şekilde iddia edildiği gibi bir ifadede bulunmamıştır” dedi.
 Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:


“Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçiliği Maslahatgüzarının bazı yayın yrganlarında sayın Başbakanı'mızın Soma’da İsrail’le ilintili bazı uygun olmayan ifadeler sarfettiğine dair iddiaların gerçek dışı olduğunu vurgulayarak yalanlamasına ilişkin soruya cevabı

Tel Aviv Büyükelçiliğimiz Maslahatgüzarı Doğan Işık sözkonusu açıklamasını Bakanlığımızın talimatıyla yapmıştır. Bu vesileyle bir kere daha vurgulamak isteriz ki Sayın Başbakanımıza atfedilen ifadeler tamamıyla gerçek dışıdır. Sayın Başbakanımız hiçbir şekilde iddia edildiği gibi bir ifadede bulunmamıştır. Bu gibi temelsiz iddialarda bulunanları şiddetle kınıyoruz.”


DHA
Etiketler

Yorumlar

Cengiz :

Buda mı kalas demiş? Yada İsrail gölü mü demiş? İsrailde göl varmıymış? ;)))))₺)

karadenizli.. :

kabahat büyük olunca vizon kürkü bile olsa kimse sırtına almayiiii....!!!!!!!!!

Selim :

"İsrafil Gölü" dedi herhalde, biz yanlış anladık!

Hakan.S :

artik kulaklarinin duyduklarina insanlar bakanlik tastigi mi alacak.müslümanin yüz karasidir yalancilar. lanet olsun vatandasina el kaldiran, tekmetokat döven. korumalarada söyleyecegim var mazlumu dövmekkolay bu milletin yigit gencleride var yarin önünüze cikacaklar ozamn görecegiz.

karadenizli :

paralel montjmıdır dersiniz ...acabaaa...ulaa yedigimiz içtigimiz bile montaj olacak yakındaaa...

king :

"İsrail dölü" demedi, "ismailin'in dünürü" dedi...

mehmet çömez :

ne derler ; anlat anlat heyecanli oluyor.

Figen noyan :

Cevir Kazi yanmasin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar