banner864

DİSK'ten grev sinyali 02 Kasım 2013, 18:44

DİSK Başkanı Kani Beko Ulusal Kanal'da Can Karadut'un konuğu oldu. Beko kıdem tazminatının fon sistemine devri ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.
DİSK, AKP hükümetinin getirmeye çalıştığı kıdemde fon uygulamasına karşı. Genel Başkan Kani Beko, bu uygulamaya karşı tıpkı TÜRK-İŞ gibi DİSK'in de grev yapabileceğini açıkladı.

Kıdemde fon sistemi işçi ve işveren bağını ortadan kaldıracak. DİSK Başkanı, böyle bir durumda iş güvencesinin kalmayacağı görüşünde.

Yeni düzenlemeyle ilgili bir diğer tartışma konusu işçinin alacağı kıdem tutarının düşecek olması. İşveren tarafları kıdemin yarı yarıya düşürülmesini önerdi. DİSK Başkanı ise öneri hayat bulduğunda bir işçinin alacağı kıdem tazminatının ne kadar düşeceğini gözler önüne serdi.

DİSK, hükümetin tüm bu düzenlemelerdeki amacına da dikkat çekti.

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar

sydneyden turan :

rahmetlik kemal turklerden sonra kusura bakmasinlar ama disk yoneticileri sanki uykuda gibi hersey bitiyor onlar hala konusma pesinde tam genel grev zamani yoksa cok gec olacak.

yakup cemil :

bu başkanın geçen 1 mayıs'ta polisten evlerine gitmek için yardım isteyişi geldi gözlerimin önüne de, düşündüm, acaba grevi nasıl kıvıracak diye...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder