banner864

Diyanet'te ''F'' katakulli 20 Temmuz 2015, 20:33

KPSS, SBS ve LYS’den sonra F-Tipi örgütün Diyanetin yaptığı sınavlara da el attığı ortaya çıktı. F-Tipi'nin, soruları çalarak her yıl aynı kişilerin Umre’ye gitmesini sağladığı belirlendi. Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.
Devlet kurumlarına sızan F-Tipi örgütün Diyanet İşleri Başkanlığı’na da el attığı ortaya çıktı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, hac ve umre için gönderilen sağlık personelinin seçiminde yapılan sınavla ilgili bir ihbar üzerine idari inceleme başlattı. Söz konusu sınavları ve görevlendirilen isimleri inceleyen Diyanet, 2005-2014 yılları arasında yapılan sınavların şaibeli olduğunu tespit etti. F-Tipi yapılanmanın izine rastladı.

Konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na ihbarda bulunuldu ve  Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu harekete geçti. 

Savcılığın yaptığı incelemede bazı sağlıkçıların sık sık görevlendirildiği belirlendi. Hatta bazı isimlerin 6 yıl üst üste sınav kazanıp, görevlendirilerek Umre’ye gittiği tespit edildi.

Ulusal Kanal'a bilgi veren Adliye kaynakları incelemenin henüz başında olunduğunu ve ilerleyen günlerde daha da derinleşeceğini ifade etti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder