banner864

Diyarbakır'da çatışma! 1 asker şehit 12 Ağustos 2015, 15:01

DİYARBAKIR'ın merkeze bağlı Özerkli Köyü Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristlerin düzenlediği roketatarlı saldırıda 1 asker şehit, 4 asker ve 1 korucu yaralandı.
Diyarbakır'ın Hani İlçesi karayolu üzerinde bulunan merkeze bağlı korucuların da bulunduğu Özerkli Köyü Jandarma Karakolu'na bugün saat 14.15'de bir grup terörist tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. Karakola roketatar atan PKK'lılar daha sonra uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

Karakoldaki askerlerin de karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

Saldırıdan sonra bölgeden kaçmaya çalışan PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için güvenlik güçleri tarafından operasyon başlatıldı.

1 UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT OLDU

Diyarbakır’da jandarma karakoluna düzenlenen saldırıda 1 uzman çavuş şehit oldu. Saldırıda 4 asker ve 1 korucu yaralandı.

Diyarbakır’da jandarma karakoluna PKK’lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi.

Saldırıda 1 uzman çavuş şehit olurken, 4 asker ile 1 korucu yaralandı.

TSK'DAN AÇIKLAMA

TSK'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"12 Ağustos 2015 saat 13.10’da Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Diyarbakır/Sur Özekli Jandarma Karakol Komutanlığına, roketatar ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulmuştur. Yapılan silahlı saldırıya anında karşılık verilmiş, çıkan çatışmada bir Jandarma Uzman Çavuşumuz ağır, dört Jandarma Erimiz ve bir Geçici Köy Korucumuz da hafif şekilde yaralanmıştır. Kahraman Jandarma Uzman Çavuşumuz kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Çatışmada iki terörist etkisiz hale getirilmiş olup, çatışma 13.30'da sona ermiştir.

Bölgeye taarruz helikopter kolu, insanlı keşif uçağı, karadan ve havadan takviye birlikler sevk edilmiş, diğer teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla karadan ve havadan operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman Personelimize ve Geçici Köy Korucumuza acil şifalar temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar