banner864

Diyarbakır’da Türk bayrağını indirdiler 09 Haziran 2014, 12:11

2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bahçesindeki Türk bayrağını indirdi

Diyarbakır’da toprağa verilen Ramazan Baran’ın cenaze töreninden sonra da PKK’nın kışkırtma eylemleri devam etti. Bağlarcılar ilçesinde yollar kesildi ve güvenlik güçlerine taşlı, molotoflu saldırılar başladı. Yüzleri maskeli grup, 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın bahçesine girdi ve Türk bayrağını indirdi.

Lice’de PKK’nın kalekol yapımına karşı sürdürdüğü eylemler sırasında hayatını kaybeden Ramazan Baran’n cenazesi dün sabah saatlerinde Diyarbakır Sur İlçesi Kurşunlu Camisi’nden alınarak Yeniköy Mezarlığı’na götürüldü. HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, HDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP Milletvekili Melda Onur’un katıldığı cenaze töreni sırasında sık sık Kürtçe, “Savaş savaş, savaş, barışa hayır” sloganları atıldı. Cenazenin toprağa verilmesinin ardından bir grup, Bağlar ilçesinde Göçmenler Caddesi üzerinde barikatlar kurarak yolu trafiğe kapattı. Ön saflarla yine yüzleri kapalı genç ve çocukların olduğu grup, polislere molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla saldırdı.2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na girdiler

PKK bayraklarını taşıyan grup bir süre sonra 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na doğru harekete geçti. Maskeli grup komutanlığın bahçesinden duvarından atladı ve bir genç Türk bayrağının asılı durduğu direkte çıkarak bayrağı indirdi. Bu sırada askeri kulübeye de saldırıldı.

Polisin gaz ve TOMA’yla dağıtmaya çalıştığı grup Bağcıları savaş alanına çevirdi.

Öte yandan Lice kışkırtmasında hayatını kaybeden diğer isim, Baki Demir’in cenazesi de BDP’liler tarafından hastaneden alınarak Hedikli köyünde toprağa verildi.

Aydınlık

Yorumlar

Cengiz :

ülkemi bu duruma düşüren iktidarı kınıyorum...

osman :

Türk'ün bayrağını indirdiler ha, tarihin yazdığı en büyük olay!

VATANDAŞ :

utaniyorum si̇zlerden.vatanını ve bayrağını koruyamayan,görevini yapamayan şerefli asker utancından şakağına kurşunu sıkar. tarihimize bakın bunun örneklerini görürsünüz. sizler nasıl personelinizin karşına geçip bundan sonra onlara emi̇r verecek ve sokağa halkin arasina nasil çikacaksınız. utanıyorum sizlerden.

Ömer Faruk COŞKUN :

bayrak milletin devletin onuru değil mi daha ne kadar tahammül edeceğiz bayrağa ve millete kalkan elleri kıralım ,kıralım ki ders alsınlar eğer almazlarsa bir daha kıralım o bayrak şehitlerin kanı ile yapılmıştır şehitlerimizin kanını yerdemi bırakacağız.

İlgar Azeri :

türk bayrağına kötü amacla tokunan eller zaten kesilmeli.

özkan :

yazıklar olsun kımkı bu bayrağımıza el uzatılmasına ızın verırıse ve kım ızın verdıyyse yazıklar olsun

ayhan :

silahlı kuvvetlerin yaptığı açıklama ne kadar inandırıcı bayrağı indiren çocukmuş utanmazsalar iki yaşında diyecekler hadi ordan bir çocuk gösterin o direğe çıkacak kadar cesaretli olsun

funda funda :

durumu bu noktaya getirenlerin hiç suçu yokmu?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar