Doğu Perinçek: Feyzioğlu hukuk dersi verdi 11 Mayıs 2014, 15:41


Doğu Perinçek: Feyzioğlu hukuk dersi verdi paylaşan: ulusalkanal
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye Barolar Birliği Metin Feyzioğlu'nun dün Danıştay kuruluş yıldönümünde yaptığı konuşmaya destek verdi. Eskişehir'de konuşan Perinçek, "Feyzioğlu orada hukuk dersi verdi ve BOP Eş Başkanı Tayyip Erdoğan'ın tahammül edemediğini görüyoruz, sinirleri bozuldu" dedi.

İşte Perinçek'in konuşmasından satır başları
:

Holding medyası Metin Feyzioğlu’na yapılan edepsizliği ön plana çıkarttı. Tayyip Erdoğan’ın kendisini kaybetmesi, kuşkusuz yaşadığımız sürecin ipuçlarını da içeriyor. Ama daha önemlisi Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun sağlam duruşudur. Millete güven veriyor.

Sağlam Duruşların Birliği
Cumhuriyet güçleri bu sağlam duruşu paylaşan konumlara giriyorlar. Kuşkusuz hepsi önemli, fakat İstanbul Barosu Başkanımız Ümit Kocasakal’ın her zamanki kararlı ve çevik tutumu, geleceğe yönelik ümitlerimizi güçlendirdi. Metin Feyzioğlu’na yönelen o dengesiz saldırıyı hemen en önde göğüsledi ve hepimize örnek oldu. Türkiye, bu karanlık Gladyo-Mafya-Tarikat döneminden millî güçlerin ortak mücadelesiyle çıkacaktır. O güç birliği, öncelikle eylemdeki birliktir. Eylemdeki birliği, halka önderlik eden siyasal ve toplumsal örgütlerin önderleri sağlayacaktır.

Sinirleri Bozuk Çünkü Yıkılıyorlar
Cumartesi günü Danıştay Salonunda yaşanan olay, Türkiye’deki hesaplaşmanın mevzilerini de belirledi.
Millî güçler ile BOP eş başkanlığı karşı karşıyadır.
Cumhuriyet ile Cumhuriyet yıkıcılığı cephe cepheyedir.
Cumhuriyet güçleri açısından durum elverişlidir. Bunu Tayyip Erdoğan’ın hallerinden anlayabiliyoruz. Sinirleri bozuktur. Çünkü yıkılıyorlar. Bu nedenle saldırganlaşmaktadır.

Cepheden Kaçışın Başlangıcı
Tayyip Erdoğan yalnızdır. O nedenle Abdullah Gül’ü suçuna ortak ediyor. Bir işaretle O’nu arkasına takıyor ve birlikte salonu terk ediyorlar. Bu şaşkın tavırları, onların cepheden kaçmaya hazır ruh hallerini yansıtıyor. Yıkılan güçler, ne yapacaklarını bilmezler.
Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül birlikte yıkılıyorlar.
Salondan kaçışları, asında Çankaya savaşında uğrayacakları bozgunun ilk resmini veriyor.

Bu Daha Başlangıç
Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı olmadığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. Çankaya şu an Vatanı bölenlerin ve Cumhuriyeti yıkanların işgali altındadır. Çankaya, milletin güçleri birleştirilerek işgalden kurtarılacaktır.

Danıştay Salonunu terk eden Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül takımı, Türkiye’yi yönetemeyeceklerini ilan etmişlerdir.
Terk ettikleri yer bir salon değildir; iktidar makamıdır.

Bundan sonra onlar, bütün salonları ve meydanları milletin güçlerine bırakmak zorunda kalacaklardır. Metin Feyzioğlu’nun bağımsızlığımızı, hukuk üstünlüğünü, Cumhuriyetimizin kurumlarını ve değerlerini cesaretle savunan duruşu, daha başlangıçtır.


ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar