banner864

Doğu Perinçek kendisini tutuklayan hakim Özçelik için ne yazmıştı 02 Mayıs 2015, 16:20

Ergenekon operasyonu sırasında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Parti liderleri Ferit İlsever, Serhan Bolluk ile Adnan Akfırat’ı tutuklayan hakim Metin Özçelik tutuklandı.Cemaat’in “nöbetçi hakimi” olarak bilinen Özçelik, geçtiğimiz hafta Cemaatçi polisleri tahliye etmiş ve ardından açığa alınmıştı.

Doğu Perinçek kendisini tutuklayan Metin Özçelik için 13 Nisan 2008 tarihinde şöyle yazmıştı: 

“GÖĞSÜ DARALAN YARGIÇ”
Tekirdağ’ın “dağı” var ya, işte eğilip bükülmeyen kişiliğimle, teslim alınamayan vicdanımla, devrimci bir hayatla oluşmuş bilincimle, emekçi halka bağlılıktan ve bilimsellikten beslenen kararlılık ve söze bağlılığımla, o dağın üzerinden İstanbul’a bakıyorum.

Beşiktaş’ta bir yargıç kürsüde, yüzüme bakamıyor, göğsü daralmış, derin derin soluklanıyor. O’na nasıl yardım edebilirim, vicdanına oksijen mi çekmek istiyor diye düşünüyorum. Hayır, tersine vicdanına oksijen gitmesin istediği için göğsü sıkışıyor. İnsanın vicdanına direnmesi zor iş!

Belki üç çocuğunu tamamlamış, belki kolejde okuyorlar. Düzen kurulmuş, Fethullahçı Gladyo tezgâhı çalıştırıyor. O tezgâhın tıkır tıkır işlemesi ile göğsü daralan yargıcın ve çocuklarının kurulu düzeni ister istemez aynı sistemde buluşuyor.

Birden aklıma yeniden, yakınları ile telefonda helalleştikten sonra yavrularının kafalarına o kurşunları sıkan işsiz baba geliyor. Göğsü sıkışan yargıcın bozulmasın istediği küçük dünyası ve o işsiz babanın yıkılan dünyası, hepsi aynı dünyanın manzaraları. 

Vicdanları soluksuz kalan küçük dünyalar ve çocuğuna ekmek götüremeyen, sönen dünyalar… Biri olmasa, öbürü de olmayacak!”

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

şafak :

alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste,ettim de buldum diye akıllarına geliyordur inşAllah yaptıklarınız gözünüzün önüne gelsinde ibret alın

MUSTAFA DEMİREL :

türkiyeden türklüğü silmek.emperzalistleri yerimizde sefa sürdürmek.vurun kahpeleri.

HİKMET KILINÇARSLAN :

bende aciyorsam namerdi̇m..

faruk yurtoğlu :

halk arasında şöyle bir söz vardır "etme bulursun, inileme ölürsün." etti ve buldu, aynı zindana kendisi girdi.

korkut türk :

dogu perincek ve arkadaslari tutuklandiginda yüzbinler senin vatanseverleri gönderdigin silivriyi ziyaret ettiler, binlerce insan nöbet tuttu . soru: seni de yüzbinler ziyaret edecek mi? hic sanmiyorum. unutma Allahin isine kimsenin akli ermez, o isini bilir, cünki Allahin isine akil erseydi insanlar ona Allah demezlerdi. Allahin adaleti cok büyüktür. kulun görmedigini o görür. türk adaleti de büyüktür, en sonunda adalet yerini bulur.

abrek :

acıyorsam namerdim..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder