banner864

Doğu Perinçek: Süleyman Demirel'i bölünen Türkiye toprağına veriyoruz 17 Haziran 2015, 11:54

Tükiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı üzerine Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, kamoyuna yaptığı yazılı açıklama ile başsalığı mesajı yayınladı. 

İşte Perinçek'in o başsağlığı mesajı: 

9. Cumhurbaşkanı Demirel, İslamköy’de doğdu ve İslamköy’de toprağa veriliyor. Bu toprakların insanıydı.

Hatırladığıma göre, 1996 yılıydı, Cumhurbaşkanıydı. Çankaya’ya Çiller Özel Örgütü dosyasını sunmak için ziyaretine gitmiştim. Bir harita gösterdi, “Bakın” dedi, “Batılılar Türkiye’yi bölmüşler.” Ve şimdi onu, bölünmekte olan Türkiye topraklarına veriyoruz.

Demirel, Cumhuriyet Türkiyesinin son yöneticilerindendir. Gerçi 1980 sonrasında da Başbakanlık yaptı, Cumhurbaşkanı da oldu. Ama asıl Demirel, 1960 Devrimi sonrasında özgürleşen ve gelişen Türkiye’nin yöneticisidir. O’nun zamanında, “yollar yürümekle aşınmadı.”

Lakabı “Barajlar Kralı” idi. Cumhuriyetin karma ekonomisinin son temsilcisiydi. Çimento ve şeker fabrikaları kurdu. Devlet eliyle fabrika yapmakla övünüyordu. 1980 sonrasının Dünya Ekonomisiyle Bütünleşme döneminde yöneticiler, o fabrikaları kapatmakla ve satmakla övündüler.

1971 ve 1980 Amerikancı darbeleri, Demirel hükümetlerini devirdi. 1980’de Zincirbozan’a gönderilirken bir dönem kapanıyordu. Cumhuriyeti yıkma devri başlamıştı. Demirel’i yıkanlar, Özal, Çiller ve Tayyip Erdoğan devrini açtılar. Artık Türkiye ABD memurları tarafından yönetilecekti. Demirel o memur takımından değildi.

Cumhuriyet dönemi onunla kapandı. Ancak Cumhuriyetin temellerinin oyulduğu dönemin de lideriydi.

12 Eylül 1980’de Cumhuriyetin yıkımı Demirel’in hükümetten indirilmesiyle başladı ama 12 Eylül ekonomisini başlatan 24 Ocak 1980 Kararları onun zamanındaydı.

Turgut Özallar, Demirel’in Cumhuriyetini yıktılar ama Turgut Özal, Demirel’in takunyalı Planlama Müdürü idi.

Demirel, en sonunda Çiller pişmanlığı yaşadı ama Çiller de, Demirel’in partisinden çıkmıştı.

Atatürk’e ihanet edemezdi ama Atatürk’ün tasfiyesi sürecine de biraz katkıda bulunda biraz da boyun eğdi. Yine de Cumhuriyete aitti.

Tayyip Erdoğanların yönetimi Demirel’i hiç sevmedi ve Doğu Perinçeklerle birlikte olmakla suçladı.

Millî davalarda tavır aldı. Ermeni Soykırımı yalanına karşı mücadeleyi destekledi. Lozan’dan döndüğümüz zaman ilk arayan oydu.

Türkiye’nin bölünmesi sürecine karşı çıktı.

Ergenekon-Balyoz tertibi, Demirel’i de hedef aldı. Amerika merkezli Gladyo operasyonu sonuna kadar devam edebilseydi, Demirel’in arkadaşları da Silivri’de olacaklardı.

Demirel, Bölücü Anayasa girişimine karşı mücadeleyi destekledi.

Toplam olarak baktığımız zaman, Demirel Türkiyemize ve Cumhuriyetimize aitti. En son İslamköy’deki konuşmasında “Atatürksüz bir Türkiye olmaz” saptamasında bulundu. Bize bıraktığı miras budur.
Acı olan şudur: Demirel’i demokratik yoldan bölünen Türkiye toprağına veriyoruz.

Ve tam da Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’yi silahlı yoldan bölme harekâtının başladığı günlerde.

ABD’nin bölücülüğüne karşı koyamayan “demokrasi”, toprak oluyor.

Milletimizin başı sağolsun.

Demirel bize veda ederken, Amerika merkezli sistemin son dönemine giriyoruz.

Türkiye, ülkeyi bölen Batı güdümlü sözde “demokrasiden” kurtulmanın ve örgütlü halka dayanan gerçek demokrasi için karar verme sancılarını yaşıyor. Üreten ve Birleşen Türkiye ile Millet Egemenliği arasındaki bağ yeniden kurulacaktır. O zaman Demirel’i daha iyi anlayacağız.

DOĞU PERİNÇEK
VATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANIYorumlar

Hasan Kemal :

ruhu şad olsun...mekanı cennet olsun.daha güçlü, ve birleşik, bir türkiye için ona söz veriyoruz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar