banner864

Doğu Perinçek'in köylüleri AİHM Davası için ne dedi? 03 Şubat 2015, 10:36

Doğu Perinçek'in AİHM Büyük Daire'deki tarihi davada soykırım yalanına karşı yaptığı savunmaya Hemşerilerinden destek geldi. Erzincan Kemaliye'ye bağlı Apçağa Köyü sakinleri; İsveç, Ermenistan, Fransa ve Diasporaya karşı bir kez daha dik duran Perinçek'e destek mesaj yayınlayarak savunmasından dolayı kutladılar.

Doğu Perinçek'in köylüleri AİHM davası için ne... paylaşan: ulusalkanal
İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in AİHM Büyük Daire'deki tarihi davadan sonra Erzincan Kemaliyeli hemşehrileri-köylüleri de bir mesaj yayınlayarak savunmasından dolayı kendisini kutladılar.

Apçağa Köyü Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Hadi Yurdakul'un yayınladığı ve Kemaliyelilerin iletişim grubunda yer alan kutlama mesajı şöyle:

"Değerli hemşehrimiz, köylümüz Sayın Doğu Perinçek'in İsviçre'yi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde ifade özgürlüğünü ihlalinden mahkum ettirdiği davanın temyiz duruşmasındaki Türkiye adına söylediği 'Ermeni soykırımı, uluslararası emperyalist bir yalandır' sözlerinin arkasında durarak yaptığı savunmadan dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz."

Apçağa köyü, kendisi de Apçağalı olan Ahmet Kutsi Tecer'in, 1950-60'larda, 70'lerde köyü kentlilere çok güzel anlatan ve sevdiren ünlü "Gitmesek de tozmasak da o köy bizim köyümüzdür" şiirinin esin kaynağı... Şimdilerde Kemaliye'nin en büyük köyü olan Apçağa, idari yapıda nahiye statüsünün kalkmasına kadar nahiye merkeziydi. Her şeyiyle örnek bir köy yerleşim merkezi olan Apçağa'nın ana caddesi de Doğu Perinçek'in babası, eski parlamenterlerden Sadık Perinçek'in adını taşıyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar