banner864

Doğu Perinçek'ten Fransa ve Ermenistan'ın müdahil olmasına ilk tepki 30 Eylül 2014, 19:14

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Fransa ve Ermenistan'ın Perinçek-İsviçre davasına müdahillik taleplerini kabul etti. Kararı değerlendiren İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek “Sadece Fransa değil isterse dünya gelsin” diye konuştu.

FRANSA VE ERMENİSTAN’IN AİHM’DEKİ DAVAYA... paylaşan: ulusalkanal
İsviçre’nin Doğu Perinçek karşısında mahkumiyetinin ardından açılan temyiz davasına Fransa ve Ermenistan'ın müdahillik başvurusu sonuçlandı. AİHM, Fransa ve Ermenistan'ın taleplerini kabul etti.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin "Ermeni soykırımı yalandır" demeyi suç sayan yasa dolayısıyla İsviçre'yi haksız bulması sonrası dava AİHM’deki büyük daireye taşınmıştı.

Fransa ve Ermenistan da söz konusu davaya İsviçre lehine müdahil olmak için AİHM’e başvurmuştu.

AİHM Üst Kurulu başvuruyu değerlendirdi ve söz konusu iki ülkenin İsviçre'nin yanında davaya müdahil olmasını kabul etti.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek kararla ilgili olarak “Sadece Fransa değil isterlerse bütün dünya gelsin” ifadesini kullandı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Yusuf Demir :

"ermeni soykırımı yalandır" demenin suç olması, hukukun özüne aykırıdır. birileri sizi, devletinizi, atalarınızı suçlayacak, siz ise bu suçlamaların, yalan, iftira, olduğunu söyleyemeyeceksiniz. yani, kuzu kuzu suçu kabul edeceksiniz. vay be!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar