Doğu Perinçek'ten kamuoyuna açıklama 19 Aralık 2013, 17:47

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek CHP-ABD görüşmesi üzerine Kamuoyuna açıklaması yaptı.
Bu ortamda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD Büyükelçisi Riccardone’nin ayağına yemeğe gitmesi, vahim bir olaydır. Bu davranış, Türkiye'deki çürüme manzarası içindeki bir görüntüdür. Bu tabloyu değiştirecek halkçı ve bağımsızlıkçı bir davranış değildir.

Bir Parti yöneticisi bir büyükelçi ile görüşebilir. Ancak bu görüşmeler otel odasında ve ABD büyükelçisinin sofrasında olmaz. Burada çok ağır bir siyasal hatanın ötesinde Atatürk’ün kurduğu CHP’nin tarihsel kişiliğine ve dostumuz CHP Genel Başkanlığı kişiliğine yakıştırmadığımız bir durum söz konusudur. CHP Genel Başkanının ABD Büyükelçisinin ayağına gitmeyi bir alışkanlık hale getirmesinden, yalnız CHP merkez organları değil her CHP milletvekili ve her CHP üyesi sorumludur. İşçi Partisi olarak biz de sorumluyuz.

Bütün partileri, bütün siyasetçileri, Türkiye’de hükümet sorununun yaşandığı bu ortamda, yabancı devletlerle ilişkilerden uzak durmaya, yabancı müdahalelere karşı ortak tavra davet ediyoruz. Tarihi boyunca bağımsız ve başı dik yaşamış Türk milletine yakışan tavırlarda birleşmeliyiz.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar