Doktor açıklama yaptı: Sorma ihtiyacı bile hissetmedim 22 Mayıs 2014, 12:40

Soma'da yurttaşı tekmeleyen Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'e 7 gün işgöremez raporu veren Doktor Şervan Gökhan açıklama yaptı; "yaşanan bir arbede sonrasında hastanın kliniğimize başvurduğunu öğrendim ancak olayın oluş biçimini sorma ihtiyacı bile hissetmedim. " dedi.
 Soma’da eylemciye tekme atan Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’e 7 gün iş göremez raporu veren Doktor Şervan Gökhan, Türk Tabipleri Birliği’nin e-posta grubuna mesaj yolladı. Doktor Gökhan, Yerkel'e rapor vermesiyle ilgili açıklama yaptı.

"Hastaneye geldiğimde hasta o günün acil tıp uzmanı tarafından görülmüş, o esnada acilde bulunan ortopedi asistanı tarafından ve bizim asistanımız tarafından da değerlendirilmişti. Hastanın ne olduğunu sorduğumda arkadaşlarımdan yaşanan bir arbede sonrasında hastanın kliniğimize başvurduğunu öğrendim ancak olayın oluş biçimini sorma ihtiyacı bile hissetmedim. Ben gelmeden önce hastayı muayene eden arkadaşlarımız hastanın muayene formunu zaten doldurmuştu ve muayene bulguları da benim fizik muayene bulgularım ile aynı idi. "

Doktor Gökhan Yusuf Yerkel'in hastaneye girişi benim adıma değidi dedi.

"Hastayı odama aldım ve 5 veya 7 gün bacağına yük bindirmemesini, istirahat raporu yazabileceğimi ifade ettim ve yazdım. Bu arada hastanın hastanemize girişi benim adıma değildi, hastaya raporu ben yazdığım için girişi kendi adıma çevirttim."

Doktor Gökhan, tepkilere üzüldüğü söyledi.

"Beni asıl üzen şarkıcı/ sanatçı vs. kişilerin attıkları tweet’ler veya mesajlar olmadı. Birçok meslektaşımın, tıp fakültesi öğrencilerinin dahi eşime, aileme, bana yaptığı hakaretler oldu."

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Kemal Caner :

fazla tekme atmaktan menisküs olmuştur.i̇ş göremez raporu yanlış verilmiş,işgüzar raporu verilmeliydi.

ramazan tapan :

özrü bahanesinden buyuk vatandasi doven polislere eli incindi die rapor veren doktordan ne farkin var olayi butun dunya duydu sen o ora uzayami cikmistin kardesim ffarkinda degilsn cagimiz iletisim cagi birak bu isleri

Sadık AYDOĞDU :

Bir sağlık çalışanı olarak, senden utanç duyuyorum.

ergun cil :

Inandici olmaktan uzak bir aciklama. Yerseniz.

Malik boyraz :

cok uzulduysen sana uymayan meslegini deyistir doktor insanlar senin gibi bir kasaptan kurtulsun

Cevdet Gergin :

sen bile bile sahte rapor yaz sonra da tepkilere "üzüldüm" de..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar