banner864

Dolgu alanlarına bir yenisi daha ekleniyor 27 Mayıs 2015, 12:30

İstanbul'da; Yenikapı, Maltepe ve Tuzla'dan sonra, kıyı şeridine dolgu meydan yapma sırası Şile'ye geldi. Şile’de 90’lı yıllarda doldurulan alan üzerine 8.5 milyon liraya liman ve meydan projesi yapılacak.
Maltepe, Yenikapı ve Tuzla sahillerinde yapılan dolgu alanlarına bir yenisi daha ekleniyor. Şile’de 90’lı yıllarda doldurulan alan üzerine 8.5 milyon liraya liman ve meydan projesi yapılacak.

Projenin ihalesi yapıldı. Toplam 120 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak projeyi Malatya'dan Başarı İnşaat adlı bir firma aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokole göre, proje 7 ay içerisinde tamamlanacak. "Şile limanı ve meydanı projesi" adlı projenin toplam maliyeti ise 9 milyon lirayı bulacak.

Şile Kumbaba plajından başlayıp Şile Limanı’na kadar uzanan 20 hektar büyüklüğündeki dolgu alanı için hazırlanan proje Koruma kurulu tarafından da onaylandı. 

90'lı yıllarda doldurulan eski dolgu alanına 6 yeni iskele, kafeler, spor alanları ve bisiklet parkuru yapılacak. Projenin şehir merkezi ile bağlantısı yürüyen merdivenlerele sağlanacak. Bu proje kapsamında Kumbaba plajı ve Pot Deresi çevresi de yenilenecek.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar